Պոմպեոն Չավուշօղլուի հետ քննարկել է սաուդցի լրագրող Ջամալ Հաշուքջիի սպանության գործը
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն ճեպազրույցում հայտարարել է, որ Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ քննարկել է սաուդցի լրագրող Ջամալ Հաշուքջիի սպանության գործը:
«Մենք քննարկեցինք Հաշուքջիի գործը և միասին աշխատելու անհրաժեշտությունը` Սիրիայում հակամարտությունը չեզոքացնելու համար, աջակցելու ՄԱԿ-ի հովանու ներքո խաղաղ գործընթացն ամրապնդելու և երկարաժամկետ խաղաղության հասնելու համար», - նրա խոսքերը մեջբերում է РИА Новости-ն:
Իր հերթին Չավուշօղլուն ասել է, որ Անկարան Վաշինգտոնին հանձնել է մարդկանց ցուցակ, որոնք, նրա կարծիքով, պետք է արտահանձնվեն ԱՄՆ-ից՝ կապված Հաշուքջիի սպանության գործի հետ:

Помпео с Чавушоглу обсудил дело саудовского журналиста Джамаля Хашукджи
Госсекретарь США Майк Помпео заявил в ходе брифинга, что обсудил с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу дело саудовского журналиста Джамаля Хашукджи.
«Мы обсудили дело Хашукджи и необходимость совместной работы для деэскалации конфликта в Сирии, поддержки укрепления мирного процесса под эгидой ООН и достижения долгосрочного мира», — цитирует его РИА Новости.
В свою очередь Чавушоглу  сообщил, что Анкара передала Вашингтону список лиц, которых, по ее мнению, надо экстрадировать из США в связи с делом об убийстве Хашукджи.