ՎիվաՍել-ՄՏՍ. իրականացված խաղարկության արդյունքում, հաջողակ է դարձել 18 գնորդ 3 ավտոմեքենա և 15 սմարթֆոն 3 ավտոմեքենա և 15 սմարթֆոն:
21/11/2018 18:07
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հերթական անակնկալն է մատուցել իր հաճախորդներին: 18 հոգու համար, շահավետ գնումը դարձել է նաև խաղարկությամբ հաղթելու առիթ: Նրանցից 15-ը դարձել է «Honor 9 Lite» սմարթֆոնի, իսկ երեքը՝ «Kia Rio X-line» մակնիշի ավտոմեքենայի սեփականատեր: Հաջողակ գնորդներն անակնկալ նվերները ստացել են ընկերության գլխամասային գրասենյակում կազմակերպված՝ հանդիսավոր արարողության ընթացքում: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանձնել է խաղարկված սմարթֆոններն ու ավտոմեքենաների բանալիները:
«Իրականացված խաղարկությունը հաճելի անակնկալի հնարավորություն է ընձեռել ոչ միայն մեր բաժանորդներին, այլև ցանկացած գնորդի, ով օգտվել է մեր սպասարկան կենտրոններում իրականացված վաճառքից: Հասարակության լայն շրջանակներին օգտակար լինելու մոտեցումը բխում է մեր ընտրած ռազմավարությունից: Դա վերաբերում է ոչ միայն սոցիալական ուղղվածության ծրագրերի իրականացմանը, այլև սպասարկման ոլորտում առաջարկվող ծառայություններին: Շնորհավորում եմ հաջողակ հաղթողներին և շնորհակալություն հայտնում՝ մեր ծառայություններից օգտվողներին»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 17-ից սեպտեմբերի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններից 30 900 դրամ և ավելի արժողությամբ սմարթֆոնների գնորդները մասնակցել են «Honor 9 Lite» սմարթֆոնների և «Kia Rio X-line» մակնիշի ավտոմեքենաների խաղարկություններին:
Ծրագրային ապահովմամբ իրականացված խաղարկության հաղթողներն ընտրվել են պատահականության սկզբունքով: Խաղարկվել են գնված սմարթֆոնների IMEI (նույնականացման) կոդերը: Գնորդները տեղեկացվել են խաղարկության անցկացման կարգի և կանոնների մասին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջով, ստեղծել է խաղարկության ամբողջ ընթացքին հետևելու հնարավորություն: Ավելին՝ այդ ամենը տեսանկարահանվել է:
Խաղարկված նվերների մասին ծանուցման և դրանք քաղաքացիներին հանձնելու գործընթացն իրականացվել է նախապես հայտարարված և հրապարակայնացված կանոններով: Ավելին՝ ընկերությունը խստորեն պահպանել է դրանք: Անակնկալ նվերները ստանալու համար սահմանված ժամկետում (մինչև հոկտեմբերի 30-ը ներառյալ) ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին դիմել են 2 ավտոմեքենայի և 14 սմարտֆոնի հաղթողները: Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ խաղարկված 1 ավտոմեքենայի և 1 սմարթֆոնի հաղթողները խաղարկությունների կանոններով սահմանված կարգով և ժամկետում չեն ներկայացել ՎիվաՍել-ՄՏՍ մրցանակները ստանալու համար՝  ընկերությունն իրականացրել է նոր խաղարկություն՝ 1 ավտոմեքենայի և 1 սմարթֆոնի համար, և դարձյալ պատահականության սկզբունքով հայտնի են դարձել նաև այդ հաղթողները:

3 automobiles and 15 smartphones: 18 buyers became lucky winners of the prize raffle
VivaCell-MTS had prepared just another surprise for its customers. For 18 of them, the profitable purchase also became a chance to win in the lottery. 15 of the customers became owners of “Honor 9 Lite” smartphones and 3 of them – owners of “Kia Rio X-Line” cars. The lucky customers received the wins during an official ceremony held at the headquarters of the Company. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian handed the smartphones and the car keys to the winners.
“The implemented lottery gave a chance to win prizes not just to our subscribers, but to any customer that bought a smartphone from our service centers. The attitude of including the society in general in the programs is in line with VivaCell-MTS strategy. By programs, I mean not only social investment initiatives, but also our telecommunication services.  I congratulate all the lucky winners and thank them for using our services,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
To remind, customers, that from August 17 till September 30, 2018, bought a smartphone for AMD 30,900 or more, got a chance to participate in a prize draw of “KIA Rio X-Line” cars and “Honor 9 Lite” smartphones.
The winners of the draw were randomly selected by means of software, specially designed for the draw. IMEI codes of the smartphones participated in the Lottery. The buyers were informed about the procedure and the rules of the lottery. VivaCell-MTS provided an opportunity to follow the Lottery on VivaCell-MTS official Facebook page. The whole process of the lottery was video recorded.
The winners were notified and prizes were handed to the citizens in accordance with the previously publicized rules. The Company strictly adhered to the procedure. Till October 30, inclusively, 2 car winners and 14 smartphone winners applied to VivaCell-MTS to claim the win. Taking into account the fact, that the winners of 1 car and 1 smartphone had not visited VivaCell-MTS to receive the prize within the set period, the Company implemented another lottery for 1 car and 1 smartphone, and this time, too, the winning IMEI codes were selected randomly.