Ժողովուրդն է Ձեզ վստահության քվե տալու, նրանց էլ հարցրեք, թե ի՞նչ անեք ԼԳԲՏ ներկայացուցիչների հետ. Արտակ Զաքարյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
21/11/2018 10:04
Դիմելով ԼԳԲՏ-ների քարոզի դեմ հանդես եկող քաղաքական ու հասարակական ուժերին՝ վարչապետի պաշտոնակատարը ամենայն հավանականությամբ ենթադրում է, որ դժվա՛ր թե լուծումներ գտնվեն, հետևաբար իշխանությունը ստիպված է լինելու աստիճանաբար հաշվի նստել ու «մարդամեջ» բերել այդ երևույթը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանն ասուլիսում, խոսելով ԼԳԲՏ թեմայից, ասում է, որ «…չե՛ն պատասխանում մի հարցի, որ եթե ՀՀ որևէ քաղաքացի հայտարարի, որ ինքը սեռական փոքրամասնության ներկայացուցիչ է, ի՞նչ պետք է անեն իրեն (այդ քաղաքացուն), ասե՛ք: Սպանե՞ն, քառատե՞ն»:
Հարցն, իհարկե, սպանելը կամ քառատելը չէ, հարցը ավելի խորն է: Դիմելով ԼԳԲՏ-ների քարոզի դեմ հանդես եկող քաղաքական ու հասարակական ուժերին՝ վարչապետի պաշտոնակատարը ամենայն հավանականությամբ ենթադրում է, որ դժվա՛ր թե լուծումներ գտնվեն, հետևաբար իշխանությունը ստիպված է լինելու աստիճանաբար հաշվի նստել ու «մարդամեջ» բերել այդ երևույթը:
Պարո՛ն Փաշինյան, տվյալ դեպքում ուզում եմ ավելի անմիջական դիմել, որպես նախկին գործընկերոջ. հարգելի՛ Նիկոլ, ասեմ ինչ անեք. Ձեր առաջիկա բոլոր նախընտրական հանդիպումների ժամանակ ուղիղ հարցրեք ձեզ աջակցելու եկած ժողովրդին: Այո՛, հենց նրա՛նց. ժողովուրդն է Ձեզ վստահության քվե տալու, հետևաբար հենց մեր քաղաքացիներին էլ հարցրեք, թե ի՞նչ անեք այն մարդկանց հետ, ովքեր հայտարարում են, որ իրենք ԼԳԲՏ ներկայացուցիչներ են: Վստահ եղեք, մարդիկ ձեզ տալու են շատ կոնկրետ պատասխան: Եվ ինչ ասեն այնպես էլ արեք, հավատացեք, այդ հարցում ժողովուրդն ամենաիմաստունն է:
P.S.
Եթե ասեք այդպես չի լինի, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ բարդ դետալներով և հազար ու մի նրբություններով Արցախյան հիմնախնդիրը, որն ամենակենսական հարցն է Հայաստանի քաղաքական էլիտայի համար, ըստ Ձեզ՝ հանրահավաքներում քննարկել կլինի (ինչպես ասել եք օգոստոսի 17-ի հանրահավաքում) իսկ այդ պարզ հարցը չի լինի», - նշել է Արտակ Զաքարյանը։

Уважаемый Никол, спросите именно наших граждан, что делать с людьми, которые заявляют, что они представители ЛГБТ-сообщества. Артак Закарян
21/11/2018 13:16
Обратившись к выступающим против пропаганды ЛГБТ политическим и общественным силам, и.о. премьер-министра, по всей видимости, предполагает, что решение вряд ли будет найдено, следовательно, власти вынуждены будут постепенно считаться и «пробивать дорогу» этому явлению, написал на своей странице в Facebook бывший заместитель министра обороны, член Республиканской партии Армении Артак Закарян.
«Никол Пашинян на пресс-конференции, говоря об ЛГБТ, заявил, что «…не отвечают на один вопрос: если какой-то гражданин Армении заявит, что он является представителем сексуального меньшинства, что нужно, скажем, сделать с ним (с этим гражданином)? Убить, четвертовать?».
Вопрос конечно не в том, чтобы убивать или четвертовать, вопрос намного глубже. Обращаясь к выступающим против пропаганды ЛГБТ политическим и общественным силам, и.о. премьер-министра, по всей видимости, предполагает, что решение вряд ли будет найдено, следовательно, власти вынуждены будут постепенно считаться и «пробивать дорогу» этому явлению.
Господин Пашинян, в данном случае, хочу обратиться к Вам более непосредственно, как бывший коллега. Уважаемый Никол, скажу, что делать: во время всех ваших предстоящих предвыборных встреч прямо спросите пришедший поддержать вас народ. Да, именно их: Вы получили вотум доверия народа, следовательно, спросите именно наших граждан, что делать с людьми, которые заявляют, что они представители ЛГБТ-сообщества. Будьте уверены, люди дадут вам очень конкретный ответ. И как скажут, так и сделайте, поверьте, в этом вопросе народ – самый мудрый.
Если скажете, что так не получится, то, как получается, что карабахский конфликт – со всеми сложными деталями и тысяча и одним нюансом, который является самым жизненно важным вопросом для политической элиты Армении, по Вашему мнению, можно обсуждать на митингах (как Вы заявили на митинге 17 августа), а этот простой вопрос нельзя», - написал Артак Закарян.