Վրաստանը և Գերմանիան ռազմական ոլորտում համագործակցելու են
Վրաստանի և Գերմանիայի  պաշտպանության նախարարներ Լևան Իզորիան և Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը Գերմանիայում ստորագրել են երկկողմ հարաբերությունների պատմության մեջ առաջին համաձայնագիրը ռազմական ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ,  հայտնել է Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
«Մեր համագործակցության պատմության մեջ առաջին անգամ համաձայնագիր է ստորագրվել ռազմական ոլորտում համագործակցության մասին, որում նշված է, որ Գերմանիան կշարունակի պաշտպանել ՆԱՏՕ-ի բաց դռների քաղաքականությունը Վրաստանի նկատմամբ և կանի առավելագույնը ՆԱՏՕ-ին երկրի ինտեգրացման ճանապարհին», - հայտարարել է Իզորիան Գերմանիա իր այցի ընթացքում ֆոն դեր Լյայենի հետ կայացած հանդիպումից հետո:
Նրա խոսքը մեջբերել է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Կողմերը հանդիպման շրջանակում քննարկել են պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցության խորացման հարցերը և նշել են նոր ուղղություններ:

Грузия и Германия подписали соглашение о военном сотрудничестве
Министры обороны Грузии и ФРГ Леван Изория и Урсула фон дер Ляйен подписали в Германии первое в истории двусторонних отношений соглашение о сотрудничестве в военной сфере, сообщила пресс-служба грузинского оборонного ведомства.
"Впервые в истории нашего сотрудничества было подписано соглашение о сотрудничестве в сфере обороны, в котором отмечено, что Германия вновь будет поддерживать политику открытых дверей НАТО в отношении Грузии и сделает максимум на пути интеграции страны в НАТО", — заявил Изория после встречи с фон дер Ляйен в ходе своего визита в Германию. Его слова приводит пресс-служба Минобороны.
Стороны в рамках встречи обсудили вопросы углубления сотрудничества двух стран в оборонной сфере и наметили новые направления.