Վիգեն Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի
ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի առաջին համար Վիգեն Սարգսյանը ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի։
«Հաշվի առնելով, որ արդեն երրորդ օրն է ձեր քարոզարշավը կառուցում եք ժողովուրդը հանրապետականներով վախեցնելու վրա, խորացնելով հասարակությունը սևերի և սպիտակների կիսելու Ձեր արատավոր քաղաքականությունը, ինչպես նաև այն, որ քարոզչության ընթացքում թույլ եք տալիս ամենատգեղ և անվայել ձևով գռեհիկացնել ընտրական գործընթացը, պահպանելով ընտրություններին մասնակցող բոլոր կուսակցությունների 1-ին համարների Հանրայինում կազմակերպվող բանավեճին մասնակցելու հանձնառությունս, այնուամենայնիվ անհրաժեշտ եմ համարում առանձին երկկողմ բանավեճ ՀՀԿ – Իմ քայլ ձևաչափով` 1-ին համարների մակարդակով:
Առաջարկում եմ բանավեճն անցկացնել երեք հեռուստաալիքներով (հանրային և մեկական Ձեր և իմ ընտրությամբ), երկու հաղորդավարով (մեկական` Ձեր և իմ ընտրությամբ), 4–6 թեմաներով (կեսը Ձեր, կեսն էլ իմ ընտրությամբ), իրար հարցեր ուղղելու հնարավորությամբ: Հաշվի առնելով Ձեր գերծանրաբեռնվածությունը` բանավեճի օրվա ընտրությունը թողնում եմ Ձեր հայեցողության», - Facebook-յան իր էջում գրել է Վիգեն Սարգսյանը։

Виген Саркисян приглашает Никола Пашиняна на дебаты
Первый заместитель председателя Республиканской партии, возглавляющий предвыборный список РПА Виген Саркисян приглашает на дебаты и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Учитывая, что уже третий день Ваша агитационная компания построена на том, чтобы пугать народ республиканцами, усугублять Вашу порочную практику разделения общества на "черных" и "белых", а также то, что во время агитации самым некрасивым и недостойным образом опошляете избирательный процесс, оставаясь верным обязательству участвовать в организованных на Общественном телеканале дебатах между 1-ми номерами всех партий, тем не менее считаю необходимым отдельные двусторонние дебаты в формате РПА – "Мой шаг", на уровне 1-ых номеров.
Предлагаю провести дебаты по трем телеканалам (общественный и еще по телеканалу – на Ваш и мой выбор), с двумя ведущими (по одному – на мой и Ваш выбор), на 4-6 тем (половина на Ваш, половина на мой выбор), с возможностью задавать друг другу вопросы.
Учитывая Вашу загруженность, выбор дня дебатов оставляю на Ваше усмотрение», - написал на своей странице Facebook Виген Саркисян.