Գեղարքունիքի մարզում ձնահյուսի տակ մնալու հետևանքով պայմանագրային զինծառայող է մահացել
Ձնահյուսի տակ մնալու հետևանքով Գեղարքունիքում պայմանագրային զինծառայող է մահացել, այսօր Վարդենիսում նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պայմանագրային զինծառայողին, ով երեք օր առաջ մնացել էր ձյան տակ, մահացած են գտել»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատարն առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել զինվորի հիշատակը՝ հայտնելով ցավակցություններ նրա հարազատներին, բարեկամներին։
Աավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նոյեմբերի 27-ին, ժամը 14:58-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Կախակն գյուղի մոտակայքում քաղաքացի Մ. Հ.-ն (1994 թ.) մնացել է ձնահյուսի տակ։

Военнослужащий-контрактник погиб под снежной лавиной в Гегаркуникской области
Попавший под лавину в Гегаркуникской области Армении военнослужащий контрактной службы обнаружен мертвым, сообщил сегодня во время предвыборной агитации в Варденисе и.о. премьер-министра Армении, возглавляющий список блока «Мой шаг» Никол Пашинян.
«Военнослужащий-контрактник, который три дня назад попал под лавину, найден мертвым», - сказал Никол Пашинян.
Он выразил соболезнования его родным, друзьям и близким, предложив минутой молчания почтить память погибшего военнослужащего.
Ранее сообщалось, что 27 ноября, в14:58, в службу «911» поступило сообщение о том, что близ села Кахакн Гегаркуникской области Армении гражданин М.А. (1994 года рождения) попал под снежную лавину.