Այս տարի բանակում հակառակորդի կրակոցներից զոհվածների աննախադեպ ցածր թիվ ունենք. Նիկոլ Փաշինյան
Հայ-ադրբեջանական սահմանին լարվածությունն ընկել է աննախադեպ ցածր մակարդակի վրա, նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այս տարի մենք բանակում հակառակորդի կրակոցներից զոհվածների աննախադեպ ցածր թիվ ունենք, աննախադեպ վերջին տարիների համար, իհարկե», - նշեց Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ մեկ առ մեկ կարող է թվարկել այս ամիսների ընթացքում կառավարության գործունեության արդյունքում արձանագրված ձեռքբերումները՝ ընդգծելով, որ ցանկացած պահի, երբ ժողովուրդը չի ցանկանա իրենց տեսնել իշխանության գլխին, իրենք պատրաստ են ներողություն խնդրել չարած քայլերի համար ու հեռանալ՝ տեղը զիջելով այն քաղաքական ուժին, որի վստահությունը կստանա ժողովուրդը:

Unprecedented low number of fatalities from adversary’s fire registered this year: Acting PM
The tension on the Armenian-Azerbaijani border has fallen on the unprecedented low level, acting Prime Minister Nikol Pashinyan said at the election campaign.
“This year we have the lowest number of fatalities from adversary’s fire. It is an unprecedented level for the past years,” Pashinyan said.
He said he is ready to one by one enumerate the achievements reached as a result of the activity of the Armenian government during these months, stressing that at any moment, if people do not want them to be on power, they are ready to apologize for undone steps and open way to the political force that will get people’s trust.