Եթե ինչ-որ բան այն չի եղել, պատրաստ եմ կրել իմ պատիժը՝ օրենքի ողջ խստությամբ. Փաշինյանը՝ մետրոյից ուղիղ հեռարձակում անելու մասին
05/12/2018 16:51
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ իր արժանի պատիժը կստանա մետրոյից ուղիղ հեռարձակում անելու համար։
«Ես հույս ունեմ, որ իմ արժանի պատիժը կստանամ դրա համար, ինչի հասնում է օրենքով, պատրաստ եմ կրել», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով Aysor.am-ի դիտարկմանը, թե թույլտվություն չի եղել մետրոյից ուղիղ հեռարձակում անելու։
Նա ասաց, թե առաջին անգամը չէ, որ ինքը մետրոյից ուղիղի հեռարձակում է արել։
«Բոլոր քարոզարշավներից նույն բանը արել եմ Երևանի մետրոպոլիտենում, եթե ինչ-որ բան այն չի եղել՝ պատրաստ եմ կրել օրենքի  ողջ խստությամբ իմ պատիժը», - ասաց Ն. Փաշինյանը։

Если что-то было не так, я готов понести ответственность по всей строгости закона – Никол Пашинян о прямой трансляции из метрополитена
05/12/2018 17:09
И.о. премьер-министра Армении возглавляющий предвыборный список блока «Мой шаг» Никол Пашинян надеется, что будет подвергнут надлежащему наказанию за прямую трансляцию из метрополитена.
«Я надеюсь, что получу свое надлежащее наказание за это, готов понести, что полагается законом», - заявил сегодня в беседе с журналистами Никол Пашинян, касаясь замечания корреспондента Aysor.am, что разрешения на прямой эфир из метрополитена не было.
Он заявил, что это не первый раз, когда он выходит в прямой эфир из метро.
«В Ереванском метрополитене я делал то же самое во время всех предвыборных кампаний, если что-то было не так, я готов понести ответственность по всей строгости закона», - сказал Никол Пашинян.