Ոստիկանները հաստատեցին՝ Երևանից հավելյալ ուժերն են բերվել Լոռի. Ազատություն
Երևանի քաղաքային երթուղիները սպասարկող չորս վարդագույն ավտոբուսներով քիչ առաջ Վանաձոր են տեղափոխվել ոստիկանական խմբեր։
«Ազատության» հարցերին ի պատասխան, ոստիկաններն ասացին, որ Երևանից հավելյալ ոստիկանական ուժեր են բերվել՝ ընտրությունները վերահսկելու համար։
Այս լուրը հաստատեց նաև ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ Արամ Ղազարյանը։
Ղազարյանն ասաց, որ սա նորմալ, իրավաչափ պատշաճ վերահսկողություն ապահովելու համար ձեռնարկված միջոցառում է և որևէ արտառոց բան չկա։
«Ազատության» հարցին, թե մտավախություն կա՞, որ այդտեղ կարող են խախտումներ լինել, և հարկ լինի ոստիկանության միջամտությանն, ավելի ուժեղացված վերահսկողության, Ղազարյանը խնդրեց այդ հարցով դիմել ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությանը։

Полицейские подтвердили, что из Еревана в Ванадзор направлены дополнительные силы полиции
Дополнительные группы полицейских немногим ранее были доставлены в Ванадзор на четырех автобусах, обслуживающих городские маршруты столицы.
В ответ на вопросы Радио «Азатутюн», полицейские сообщили, что из Еревана прибыли дополнительные полицейские силы для осуществления контроля за выборами.
Начальник Лорийского областного управления полиции Арам Казарян подтвердил эту информацию.
Казарян сказал, что это нормально и является мероприятием для обеспечения надлежащего, законного контроля, и что в этом нет ничего экстраординарного.
В ответ на вопрос Радио «Азатутюн», существует ли обеспокоенность тем, что могут быть нарушения и возникнет необходимость вмешательства полиции и усиленного контроля, Казарян попросил обратиться с этим вопросом в отдел по связям с общественностью полиции Армении.