«Լուսավոր Հայաստանը» մտահոգիչ տեղեկություններ է ստացել, որոնք փոխանցել է ոստիկանությանը. Էդմոն Մարուքյան (Տեսանյութ)
09/12/2018 12:43
Հանրապետության ընտրատեղամասերից «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը մի շարք մտահոգիչ տեղեկություններ է ստանում, որոնք օպերատիվ կերպով փոխանակում է ոստիկանության հետ, այսօր ընտրություն կատարելուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին համար Էդմոն Մարուքյանը։
«Մի շարք մտահոգող տեղեկություններ ունենք, որոնք օպերատիվ կերպով ոստիկանության հետ փոխանակում ենք։ Բնականաբար, չեմ կարող անուններ տալ, որովհետև դա հակաքարոզչության մաս կհանդիսանա։ Բայց ուղերձս քաղաքացիներին հետևյալն է՝ այսօր հնի ու նորի կռվի ավարտն է, ես կոչ եմ անում շատ ակտիվ գնալ ընտրական տեղամասեր ու իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարել։ Հանկարծ չհանգստանալ, հանկարծ չկարծել, որ ամեն ինչ ավարտված է։ Այսօր է ամեն ինչ ավարտվելու ու այսօր մինչև ժամը 20։00-ն քաղաքացիները ժամանակ ունեն այդ ամենն ավարտելու», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը՝ շարունակելով.
«Երկրորդը՝ ոստիկանությանն եմ կոչ անում, մտահոգիչ տեղեկությունները ստանալուն պես համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել, որովհետև այսօրվա ընտրությունների թիվ մեկ պատասխանատուն գործող իշխանություններն ու իրավապահ մարմիններն են, ու ես հույս ունեմ, որ այն բոլոր արատավոր երևույթները, որոնք եղել են ու որոնց մնացորդներն ու մնացուկները կփորձեն այսօր որևէ բան անել, համապատասխան ձևով կհայտնաբերվեն ու բոլորս կտեղեկանանք»։
Էդմոն Մարուքյանը նշեց՝ քվեարկել է «Հայաստանի այն ներկայի համար, որը սկսել ենք ու Հայաստանի այն ապագայի համար, որի մասին խոսել ենք ողջ քարոզարշավի ընթացքում»։

Bright Armenia parties receives worrying information from precincts, exchanges with police: Edmon Marukyan
09/12/2018 13:00
Bright Armenia party receives information from different electoral precincts of the country and exchanges them with police, party’s leader Edmon Marukyan told the reporters after voting at the elections.
“We have rather worrying information which we operatively exchange with the police. Naturally, I cannot give names as it will be viewed as anti-propaganda,” he said, addressing the citizens and describing today’s elections as the end of fight between the old and the new. “I call on you to actively participate in the polls and fulfill your civil duty. Do not calm down, do not think that everything has ended,” Marukyan said.
He also called on the police to immediately respond after receiving such information as today’s responsible for the elections are acting authorities and the law enforcement bodies.
Marukyan also noted that he has voted for Armenia’s present that has started today and for the future about which they talked about their campaign.