ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանը նշանակվելու է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների ծառայության տնօրեն
14/12/2018 13:17
Aysor.am-ի տեղեկություններով Պաշտպանության բանակի արդեն իսկ նախկին հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը նշանակվելու է  Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն։
Հիշեցնենք, որ այսօր Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ՊԲ հրամկազմին է ներկայացրել ՊՆ նոր հրամանատար գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին։
Բակո Սահակյանի մեկ այլ հրամանագրով ՊԲ շտաբի պետի պաշտոնում, որը մինչ այս զբաղեցնում էր Կարեն Աբրահամյանը, նշանակվել է գնդապետ Ջալալ Հարությունյանը։
Վերջինս զբաղեցնում էր ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղեկայված զորամիավորման հրամանատարի պաշտոնը, թե ով կփոխարինի նրան՝ դեռևս հայտնի չէ։

Former Commander of Artsakh Defense Army Levon Mnatsakanyan to be appointed chief of the Artsakh Emergency Situations State Service
14/12/2018 13:21
Former Commander of Artsakh Defense Army Levon Mnatsakanyan will be appointed chief of the Artsakh Emergency Situations State Service, Aysor.am has learnt.
Earlier Aysor.am has reported that the Commander of Artsakh Defense Army Levon Mnatsakanyan has been dismissed from the office.
President of Artsakh Bako Sahakyan introduced today to the army staff new Commander Karen Abrahamyan.