Ռոբերտ Քոչարյանի որդին փողերի լվացման գործով վկա է. Արթուր Վանեցյան
«Կոնգրես» հյուրանոցը գնվել է ապօրինի ձեռք բերված գումարներով, այդ մասով քրեական գործը հարուցված է փողերի լվացման հատկանիշներով, այսօր Ծաղկաձորում լրագողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
Նա հիշեցրեց, որ իր ասուլիսներից մեկում թյուրիմացություն է եղել իր հայտարարությունը, թե «Կոնգրես» հյուրանոցի ձեռբերումը կոռուպցիոն շղթայով է ձեռք բերվել։
«Պարոն Սեդրակ Քոչարյանը հրավիրվել է Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտ, հարցաքննվել է որպես վկա։ Գործով իրականացվել են անհրաժեշտ միջոցառումներ, և առաջիկայում այդ գործով կտրվի հստակ տեղեկատվություն», - ասաց Վանեցյանը՝ նշելով, որ Սեդրակ Քոչարյանը այս քրեական գործով անցնում է որպես վկա։
Մեր հարցին, թե դեռ մեղադրյալ չկա՞, ԱԱԾ տնօրենը բացասական պատասխան տվեց՝ նշելով, որ առաջիկայում մանրամասներ կհայտնեն։

Congress hotel has been acquired with illegally earned sums, NSS director Artur Vanetsyan said in Tsakhkadzor today, stressing that the criminal case over it has been filed with money laundering features.
He reminded that a misunderstanding occurred during one of his press conferences when he stated that Congress hotel has been acquired with a corruption chain.
“Mr Sedrak Kocharyan has been summoned to National Security Service’s investigative department and interrogated as a witness. Necessary measures have been undertaken and soon clear information will be given,” Vanetsyan said, stressing that Sedrak Kocharyan is a witness in the case.