Մոսկվան և Երևանը փաստաթուղթ են ստորագրելու, որը երաշխավորելու է Հայաստանում օտարերկրյա զինծառայողների բացակայությունը
17/12/2018 13:33
Մոսկվան և Երևանն ավարտում են փաստաթղթի նախապատրաստումը, որը երաշխավորելու է Հայաստանում օտարերկրյա զինծառայողների բացակայությունը, հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը «Комсомольская правда» ռադիոկայանի եթերում, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Հայաստանի հետ համատեղ ավարտում ենք փաստաթղթի պատրաստման գործընթացը, որը երաշխավորելու է, որ այդ երկրում օտարերկրյա ուժեր չեն լինելու և այն ամենն, ինչ այնտեղ արվում է, լինելու է թափանցիկ՝ որևէ սպառնալիքի կամ ռիսկերի բացակայության երաշխավորության տեսանկյունից», - ասել է Սերգեյ Լավրովը:

Moscow and Yerevan to sign document guaranteeing absence of foreign servicemen in Armenia: Russian FM
17/12/2018 13:41
Moscow and Yerevan are completing the preparation of document that will guarantee the absence of foreign military servicemen in Armenia, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov told Russian Komsomolskaya Pravda radio station.
“We are competing the joint preparation of the document that will guarantee that no foreign military forces will be deployed in that country. Everything that is done there will be done transparently regarding the guarantee of absence of any threat and risks,” Lavrov said.