Կարծում եմ՝ նրանք քաղաքական բանտարկյալներ չեն. Զեյնալյանը՝ «Սասնա ծռերի» անդամների մասին
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը քաղբանտարկյալ չի համարում «Սասնա ծռեր» խմբի այն անդամներին, որոնց վրա համաներումը չի տարածվել:
«Կարծում եմ՝ նրանք քաղաքական բանտարկյալներ չեն: Համաներման օրենքում բացառություն է կատարված սպանության համար դատապարտվածների մասով», - ասաց Զեյնալյանը՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Հիշեցնենք, որ համաներում հայտարարվել էր Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության 100-ամյակի առթիվ, որի ընթացքում այս պահի դրությամբ ազատ է արձակվել ավելի քան 550 դատապարտյալ:
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներից համաներում չէր տարածվել սպանության հոդվածով մեղադրյալներ Արմեն Բիլյանի և Սմբատ Բարսեղյանի վրա:

Считаю, что они не политзаключенные – Артак Зейналян о членах группировки «Сасна црер»
И.о. министра юстиции Артак Зейналян не считает политическими заключенными тех членов вооруженной группировки «Сасна црер», на которых не распространилась амнистия.
«Считаю, что они не являются политзаключенными. В законе об амнистии есть исключение по части осужденных за убийство», - сказал Артак Зейналян сегодня в ходе встречи с журналистами.
Напомним, в рамках вступившего в силу 6 ноября закона об амнистии по случаю 2800-летия основания Эребуни-Еревана и 100-летия провозглашения независимости Первой Республики Армения на сегодняшний из уголовно-исполнительных учреждений освобождены 550 человек.
Из членов вооруженной группировки «Сасна црер» амнистия не распространилась на обвиняемых в убийстве Армена Биляна и Смбата Барсегяна.