Հունաստանի Skai հեռուստաալիքի շենքի մոտ հզոր պայթյուն է որոտացել
Հունաստանի մայրաքաղաքի արվարձանում գտնվող Skai մասնավոր հեռուստաալիքի շենքի մոտ հզոր պայթյուն է որոտացել, ոչ ոք չի տուժել, հայտնել է Associated Press-ը:
Հաղորդվում է, որ պայթյունը որոտացել է լույս երկուշաբթի, դրանից առաջ հեռուստաալիքի կենտրոնակայանը հեռախոսազանգ էր ստացել նախապատրաստվող ակցիայի մասին: Դա թույլ էր տվել տարհանել անձնակազմը և խուսափել զոհերից, նշվում է հաղորդագրության մեջ: Շենքին զգալի վնաս է պատճառվել:
Առայժմ ոչ ոք չի ստանձնել պայթյունի պատասխանատվությունը: Սակայն ԶԼՄ-ների հետ կապված օբյեկտներն ավելի վաղ էլ դարձել են ծայրահեղ աջ և անարխստական խմբավորումների թիրախներ:

Мощный взрыв произошел у здания греческого телеканала
Неустановленное мощное взрывное устройство было приведено в действие у здания частного греческого телеканала Skai в пригороде столицы, никто не пострадал, сообщило агентство Associated Press.
Взрыв прогремел в ночь на понедельник, перед ним в штаб-квартиру телеканала поступил телефонный звонок с предупреждением о готовящейся акции. Это позволило эвакуировать персонал и избежать жертв, отмечается в сообщении. Зданию причинен значительный ущерб.
Пока никто не взял на себя ответственность за взрыв. Однако связанные со СМИ объекты в Греции и ранее становились целями вооруженных ультраправых и анархистских группировок.