«Իրատես». Նիկոլի իշխանափոխության պլանը շատ վաղուց էր գծված
«Իրատես» թերթը գրում է. «Այս օրերին քաղաքական կուլիսներում լուրջ քննարկման թեմա է 2015-ին ՀԱԿ հանրահավաքում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գաղտնազերծած՝ «ստրատեգիական կոդային պլանը»։ «Մեկ պլյուս մեկ քայլերթը՝ շուրթերին, Պուտինի հրաժարականը` կրծքի տակ ինքնահռչակվում են, որպես նոր բևեռ, ստորագրում «Քաղաքացիական պայմանագիրը», կյանքի կոչում «Հարյուրամյակն առանց ռեժիմի» պլանը, հասնում են Բաղրամյան-26՝ իշխանափոխության. հասկացողները հասկացան, չհասկացողներն իրենց աչքով կտեսնեն», - ասել էր այդ օրերին Տեր-Պետրոսյանը՝ այդ ամենը համարելով Բաբելոնյան աշտարակի շինարարություն: «Փաստորեն, կայացավ այն, ինչի մասին կոդերով խոսել էր մեծ քուրմ ԼՏՊ-ն` ՔՊ-ի կողքին այն օրերին դնելով նաև «Սասնա ծռերին»։
Հասկանալի է, չէ՞, ինչ էր ակնարկում առաջին նախագահը՝ Պուտինի հրաժարական ասելով. մեսիջը հանուն Ռուսաստանի էր, եթե չասենք՝ Ռուսաստանից էր՝ ընդդեմ այսօրվա իշխանափոխության, hիմա՝ Նիկոլի իշխանափոխության պլանը շատ վաղուց էր գծված», - ասել է թերթի զրուցակից քաղաքագետը:

«Иратес»: План смены власти Никола был нарисован очень давно
Газета «Иратес» пишет, что в эти дни темой серьезного обсуждения в политических кулуарах стал рассекреченный «стратегический кодовый план» Левона Тер-Петросяна на митинге «Армянского национального конгресса» (АНК) в 2015 году.
«Со словами – шествие один плюс один, отставкой Путина – в сердце провозглашается  новый полюс, подписание «Гражданского договора», претворение в жизнь плана «Тысячелетие без режима», доходят до Баграмяна 26 для смены власти: понимающие – поняли, а кто не понял, увидят своими глазами», - сказал в тот день Левон Тер-Петросян, посчитав все это строительством Вавилонской башни.
«Фактически произошло то, о чем закодировано говорил великий жрец ЛТП – поставив в те дни рядом с «Гражданским договором также «Сасна црер».
Непонятно, что имел в виду первый президент, говоря об отставке Путина: месседж был во имя России, если не сказать – из России против сегодняшней смены власти, и так, план смены власти Никола был нарисован очень давно», - сказал политолог-собеседник издания.