Վլադիմիր Գասպարյանի վերաբերյալ Քննչական կոմիտեի մեջ տեղ գտած տեղեկություններն ամբողջությամբ սուտ են. փաստաբան
18/12/2018 19:12
Վլադիմիր Գասպարյանի վերաբերյալ ՀՀ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության մեջ տեղ գտած տեղեկություններն ամբոջղությամբ սուտ են և զրպարտություն, այս մասին գրել է Վ. Գասպարյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
«Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության նախկին պետ, պաշտոնաթող գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Գասպարյանի անունից լիազորված եմ հայտարարելու, որ ՀՀ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության մեջ տեղ գտած տեղեկությունները, որոնք նաև տարածվեցին լրատվամիջոցների կողմից, ամբողջությամբ սուտ են և զրպարտություն։ Վստահ եմ, որ քրեական գործի օբյեկտիվ նախաքննությամբ այդ տեղեկությունները հերքվելու են, իսկ համապատասխան հիմքերի առկայության դեպքում, մեղավոր անձը պետք է ենթարկվի պատասխանատվության ակնհայտ սուտ մատնության համար», - գրել է Տիգրան Աթանեսյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն տարածեց, ըստ որի նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը 2012-ի ընտրություններում աշխատել է ՀՀԿ-ի օգտին։

Тигран Атанесян: Распространенная Следственным комитетом информация о Владимире Гаспаряне – полная ложь
18/12/2018 19:44
Содержащаяся в сообщении Следственного комитета Армении информация о Владимире Гаспаряне является полной ложью и клеветой, написал на своей странице в Facebook адвокат Владимира Гаспаряна Тигран Атанесян.
«Уполномочен заявить от имени бывшего начальника полиции Армении, отставного генерал-полковника Владимира Гаспаряна, что содержащиеся в сообщении Следственного комитета Армении сведения, которые распространены также средствами массовой информации, – полная ложь и клевета. Уверен, что эти сведения будут опровергнуты при объективном расследовании уголовного дела, а в случае наличия соответствующих оснований, виновное лицо должно быть привлечено к ответственности за заведомо ложный донос»,- написал Тигран Атанесян.
Напомним, ранее Следственный комитет Армении распространил сообщение, согласно которому бывший начальник полиции Армении Владимир Гаспарян во время выборов в 2012 году работал в пользу Республиканской партии Армении.