Հնարավոր է՝ լինեն մարդիկ, ովքեր բավարարված չեն իմ պատասխաններից. Փաշինյանը՝ Լուկաշենկոյին
Այդ խոսակցությունն իմ կողմից շարունակելու անհրաժեշտություն չեմ գտնում, լրագրողներին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով Բելառուսի նախագահ Լուկաշենկոյի հայտարարություններին:
«Հավաստիացնում եմ, որ պարոն Լուկաշենկոյի բոլոր հարցերին տեղում տրվել են կոնկրետ և սպառիչ պատասխաններ ու տպավորություն ունեի, թե բավարարված է այդ պատասխաններով, հետո ինչ է տեղի ունեցել, անկեղծ ասած, չգիտեմ», - ասաց նա:
Նա ընդգծեց, որ Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ գագաթնաժողովից վերադառնալուց հետո իրեն լրագրողների կողմից բազմիցս հարցեր են ուղղվել, թե ինչ է այնտեղ քննարկվել, մինչդեռ ինքը կոռեկտ չի համարել բարձրաձայնել փակ դռների հետևում տեղի ունեցած խոսակցությունը.
«Ես ասել եմ, որ բավարարված եմ այդ խոսակցությունից: Հիմա էլ եմ հաստատում, որ բավարարված եմ և այդ խոսակցությունն իմ կողից շարունակելու անհրաժեշտություն չեմ գտնում: Հնարավոր է, որ լինեն մարդիկ, ովքեր բավարարված չեն, և բավարարվելու համար դեռ երկար խոսեն այդ մասին», - ասաց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով Լուկաշենկոյի այն արձագանքին, թե ինո՞ւ Փաշինյանը ՌԴ նախագահի առաջ չի դնում Ադրբեջանին զենք մատակարարելու հարցը՝ Փաշինյանն ասաց.

Pashinyan says issue of Russia’s supply of weaponry to Azerbaijan raised at meetings with Putin
Armenian acting Prime Minister Nikol Pashinyan said he does not see any necessity to continue commenting on the statements voiced by president of Belarus Alexander Lukashenko.
“I convince you that concrete and final answers were given to the questions of Mr Lukashenko on place. I had an impression that he was satisfied with my answers and what happened then I cannot say,” Pashinyan said.
He stressed that after his return from the CIS summit a number of questions were addressed to him while he did not find it correct to publicize the conversation that took place behind closed doors.
“I have said that I am satisfied with the conversation. I confirm now too that I am satisfied with the conversation and see no necessity of continuing it,” Pashinyan said.
Referring to Lukashenko’s statement why Pashinyan does not demand answers from Russia about supply of weaponry to Azerbaijan, Pashinyan said, “During our contacts with the Russian president we have voiced the issue.”