Հնարավոր է՝ լինեն մարդիկ, ովքեր բավարարված չեն իմ պատասխաններից. Փաշինյանը՝ Լուկաշենկոյին
Այդ խոսակցությունն իմ կողմից շարունակելու անհրաժեշտություն չեմ գտնում, լրագրողներին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով Բելառուսի նախագահ Լուկաշենկոյի հայտարարություններին:
«Հավաստիացնում եմ, որ պարոն Լուկաշենկոյի բոլոր հարցերին տեղում տրվել են կոնկրետ և սպառիչ պատասխաններ ու տպավորություն ունեի, թե բավարարված է այդ պատասխաններով, հետո ինչ է տեղի ունեցել, անկեղծ ասած, չգիտեմ», - ասաց նա:
Նա ընդգծեց, որ Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ գագաթնաժողովից վերադառնալուց հետո իրեն լրագրողների կողմից բազմիցս հարցեր են ուղղվել, թե ինչ է այնտեղ քննարկվել, մինչդեռ ինքը կոռեկտ չի համարել բարձրաձայնել փակ դռների հետևում տեղի ունեցած խոսակցությունը.
«Ես ասել եմ, որ բավարարված եմ այդ խոսակցությունից: Հիմա էլ եմ հաստատում, որ բավարարված եմ և այդ խոսակցությունն իմ կողից շարունակելու անհրաժեշտություն չեմ գտնում: Հնարավոր է, որ լինեն մարդիկ, ովքեր բավարարված չեն, և բավարարվելու համար դեռ երկար խոսեն այդ մասին», - ասաց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով Լուկաշենկոյի այն արձագանքին, թե ինո՞ւ Փաշինյանը ՌԴ նախագահի առաջ չի դնում Ադրբեջանին զենք մատակարարելու հարցը՝ Փաշինյանն ասաց.

Возможно, есть люди, которые неудовлетворенны моими ответами – Никол Пашинян ответил Лукашенко
Не считаю нужным продолжать этот разговор, заявил сегодня и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян журналистам в Дилижане, касаясь заявлений президента Беларуси Александра Лукашенко.
«Заверяю вас, что на все вопросы господину Лукашенко были даны конкретные и исчерпывающие ответы на месте, и у меня создалось впечатление, что он удовлетворен этими ответами, что произошло потом, я, честно говоря, не знаю», - сказал Никол Пашинян.
Он подчеркнул, что после возвращения с саммита СНГ в Санкт-Петербурге журналисты неоднократно спрашивали его о том, какие вопросы там обсуждались, однако он не считал корректным говорить о разговорах, которые происходили за закрытыми дверями.
«Я сказал, что удовлетворен этим разговором. И сейчас заявляю, что удовлетворен и не вижу необходимости продолжать этот разговор. Возможно, есть люди, которые не удовлетворены и, чтобы удовлетвориться, будут еще долго говорить об этом», - сказал Пашинян.
Касаясь высказывания Александра Лукашенко о том, почему Пагшинян не выдвигает перед Россией вопрос продажи оружия Азербайджану, и.о. премьер-министра ответил: «Во время наших общений с президентом России этот вопрос ставился».