Բաքվից սենսացիոն հայտարարություն է ստացվել, լայվերի սիրահար մեր իշխանությունը լռում է. Էդուարդ Շարմազանով
19/12/2018 10:09
Բաքվից շարունակում են ստացվել սենսացիոն հայտարարություններ՝ ամենաբարձր մակարդակով, Facebook-յան էջում գրել է ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Լայվերի սիրահար մեր իշխանությունը լռում է: Ի՞նչ նախիջևանյան օպերացիա, ի՞նչ 11000 հեկտար, ի՞նչ փոխըմբռնում, էս ի՞նչ հաշիվ ա ...», - գրել է Էդուարդ Շարմազանովը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել է, որ Միլանում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ հանդիպման ժամանակ հասել են փոխըմբռնման։
«Համարում եմ, որ Միլանում իմ հայ գործընկերոջ հետ վերջին հանդիպմանը մենք առաջին անգամ երկար ժամանակահատվածից հետո հասել ենք փոխըմբռնման», - ասել էր նա:

Sensational statements still coming from Baku on the highest level, Armenian authorities remain silent: Sharmazanov
19/12/2018 10:21
Sensational statements continue coming from Baku on the highest level, spokesperson for the Republican party Eduard Sharmazanov wrote in Facebook page.
“Our 'live' loving authorities are silent. What Nakhijevan operation? What 11,000 hectares? What mutual understanding? What is going on…?” Sharmazanov wrote.
Yesterday Azerbaijani foreign minister Elmar Mammadyarov stated that at the meeting with Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan in Milan they have reached mutual understanding.
“I consider that for the first time after a long period of time we managed to reach mutual understanding with my counterpart,” Mammadyarov stated at the reception for diplomats dedicated to summing up the passing year, Interfax reports.