Խորհուրդ եմ տալիս այդ թեմայի մեջ չմտնել, դա անհետաքրքիր է. Ալեն Սիմոնյանը՝ «Թոխմախի Մհերի» կողմից իրեն ապահովված քվեների վերաբերյալ հրապարակման մասին
19/12/2018 11:33
Խորհուրդ եմ տալիս այդ թեմայի մեջ չմտնել, դա անհետաքրքիր է, Aysor.am-ին ասաց «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով պատգամավոր ընտրված Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով մամուլում օրեր շարունակ շրջանառվող այն լուրերին, որ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը` «Թոխմախի Մհերը», աջակցել է իրեն ապահովել աննախադեպ մեծ թվով քվեներ:
«Ինձ դա չի վերաբերում, ինձ դա չի հետաքրքրում, ձեզ էլ խորհուրդ եմ տալիս այդ թեմայի մեջ չմտնել, որովհետև դա անհետաքրքիր է թե՛ ինձ, թե՛ մնացած բոլորին», - ասաց Սիմնոյանը:
Մամուլը մասնավորապես գրել էր, որ Մհեր Սեդրակյանն ու Ալեն Սիմոնյանի այլ աջակիցներ խնդիր էին դրել ապահովել աննախադեպ մեծ թվով քվեներ, որպեսզի իրենց պաշտպանած թեկնածուն ստանա ամենաշատ ձայները և կարողանա հավակնել ԱԺ նախագահի պաշտոնին:

Советую не лезть в эту тему, это неинтересно – Ален Симонян о статье про обеспеченные для него «Тохмахи Мгером» голосов
19/12/2018 12:05
Советую не лезть в эту тему, это неинтересно, заявил корреспонденту Aysor.am избранный депутатом по списку блока «Мой шаг» Ален Симонян, касаясь муссируемых в СМИ на протяжении нескольких дней сведений о том, что бывший депутат парламента Мгер Седракян (Тохмахи Мгер) помог ему обеспечить беспрецедентно большое количество голосов.
«Меня это не касается, меня это не интересует, советую вам не лезть в эту тему, поскольку это неинтересно как мне, так всем остальным», - сказал Ален Симонян.
Средства массовой информации, в частности, пишут о том, что Мгер Седракян и другие сторонники Алена Симоняна поставили задачу обеспечить беспрецедентное количество голосов, чтобы поддерживаемый ими кандидат получил наибольшее число голосов и смог претендовать на должность спикера Национального Собрания.