Տաջիկստանի նախագահը ստորագրել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Բելառուսի թեկնածու Ստանիսլավ Զասին նշանակելու փաստաթուղթը
22/12/2018 12:02
Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը ստորագրել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Բելառուսի թեկնածու, այդ երկրի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ստանիսլավ Զասին նշանակելու մասին փաստաթուղթը։
«Տաջիկստանի նախագահը սատարում է Ստանիսլավ Զասի թեկնածությունը՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու համար», - ասել է Տաջիկստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը, փոխանցում է Ria.ru-ն։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 21-ին  Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ստորագրել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշման նախագիծ՝ Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ստանիսլավ Զասին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում նշանակելու մասին։
Զասն արդեն այցելել է Ղրղզստան, Ղազախստան, Տաջիկստան և Ռուսաստան: Այդ երկրների ղեկավարները հավանություն են տվել բելառուսական կողմի թեկնածությանը:

President of Tajikistan supports appointment of Belarusian representative in post of CSTO secretary general, signs necessary document
22/12/2018 12:12
President of Tajikistan Emomali Rahmon signed the document on appointing Belarusian candidate State Secretary of Belarus Stanislav Zas in the post of CSTO Secretary General.
“President of Tajikistan backs the candidacy of Stanislav Zas in the post of Secretary General of CSTO,” Tajikistan’s Foreign Ministry’s official representative stated, according to Ria.ru.
On December 21 president of Belarus Alexander Lukashenko signed draft decision on appointing Zas in the post of CSTO secretary general.