«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Էդմոն Մարուքյանը, քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանը
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը կլինի կուսակցության առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
Նա նշեց, որ խմբակցությունը մանդատները ստանալուց անմիջապես հետո նիստ է հրավիրել, որտեղ էլ որոշվել է խմբակցության ղեկավարի ու քարտուղարի հարցը։
«Նիստի ընթացքում ընդունվել է խմբակցության Կանոնադրությունը, որը հռչակում է խմբակցության աշխատանքի ընդհանուր սկզբունքները, պատգամավորի, պատգամավորի օգնականների և փորձագետների իրավունքներն ու պարտականությունները։ Խմբակցությունը միաձայն որոշում է ընդունել որպես խմբակցության ղեկավար ընտրել Էդմոն Մարուքյանին և խմբակցության քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանին», - նշեց Անի Սամսոնյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ ստորագրվել է նաև Մանե Թանդիլյանին որպես Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու առաջադրելու որոշման արձանագրությունը։

Руководителем фракции «Светлая Армения» избран Эдмон Марукян, секретарем – Геворк Горгисян
Руководителем парламентской  фракции «Светлая Армения» будетԼ председатель партии Эдмон Марукян, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян.
Она отметила, что сразу после получения мандатов фракция созвала заседание, на котором был решен вопрос руководителя и секретаря фракции.
«В ходе заседания был принят устав фракции, который провозглашает основные принципы работы фракции, права и обязанности депутатов, помощников депутатов и экспертов. Принято единогласное решение избрать Эдмона Марукяна руководителем фракции, а Геворка Горгисяна – секретарем фракции», - отметила Ани Самсонян.
Она сообщила, что подписан также протокол решения о выдвижении Мане Тандилян кандидатом на пост вице-спикера парламента.