«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Էդմոն Մարուքյանը, քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանը
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը կլինի կուսակցության առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
Նա նշեց, որ խմբակցությունը մանդատները ստանալուց անմիջապես հետո նիստ է հրավիրել, որտեղ էլ որոշվել է խմբակցության ղեկավարի ու քարտուղարի հարցը։
«Նիստի ընթացքում ընդունվել է խմբակցության Կանոնադրությունը, որը հռչակում է խմբակցության աշխատանքի ընդհանուր սկզբունքները, պատգամավորի, պատգամավորի օգնականների և փորձագետների իրավունքներն ու պարտականությունները։ Խմբակցությունը միաձայն որոշում է ընդունել որպես խմբակցության ղեկավար ընտրել Էդմոն Մարուքյանին և խմբակցության քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանին», - նշեց Անի Սամսոնյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ ստորագրվել է նաև Մանե Թանդիլյանին որպես Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու առաջադրելու որոշման արձանագրությունը։

Head of the Bright Armenia parliamentary faction will be party’s leader Edmon Marukyan, faction MP Ani Samsonyan told Aysor.am.
She said the faction has immediately convened a session after receiving the mandates and decided the issue of the faction head and secretary.
“Charter of the faction has also been adopted during the session which determines the principles of the work of the faction, rights of MPs and their aides and their commitments. The party has unanimously elected Marukyan as faction’s head and Gevorg Gorgisyan as faction’s secretary,” Samsonyan said, adding that a declaration of decision on nominating Mane Tandilyan in post of vice speaker of the parliament has also been signed.