2017-ին մեր կողմից ներդրված տնտեսվարման մեխանիզմները թույլ տվեցին ավելի արդյունավետ օգտագործել միջոցները 2018-ին. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
11/01/2019 13:51
2017-ին մեր կողմից ներդրված տնտեսվարման մեխանիզմները թույլ տվեցին ավելի արդյունավետ օգտագործել միջոցները 2018-ին, լրագրողներին ասաց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով 2018-ի ընթացքում ԱԺ տնտեսումներին:
«Մենք թողնում ենք մեծ քանակի գույք, որը հաջորդ աշխատակազմը կարող է սպառել: Երբ ես եկա աշխատակազմի ղեկավար, մենք ունեինք հոսանքի գծով պարտավորություններ, ես ստիպված էի նախագահի աշխատակազմից և ԿԲ-ից այստեղ բերել մի քանի տասնյակ օգտագործված համակարգիչներ», - ասաց նա:
Ա. Սաղաթելյանն ընդգծեց, որ 2018-ի համար բյուջեից ԱԺ ֆինանսական միջոցներ տրամադրելու ծավալը ներկայացնելիս բանավիճել և դիսկուրսներ են եղել ֆինասների նախարարության հետ, որի արդյունքում հաջողվել է անհրաժեշտ ծավալի գումարը ԱԺ բերել:
Միևնույն ժամանակ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը ընդգծեց, որ ընթացիկ վերանորոգումների համար ֆինանսական միջոցներ են անհրաժեշտ, որովհետև ԱԺ շենքն ունի շատ լուրջ խնդիրներ՝ կապված շենքի պահպանման հետ:
Խոսելով ձեռքբերումների մասին՝ Արա Սաղաթելյանը նաև ընդգծեց, որ գրանցվել են նյութական ծավալի ձեռքբերումներ, մասնավորապես, մամուլի տեխնիկական հագեցվածության մասով:

Внедренные нами в 2017 году механизмы экономии позволили более эффективно использовать средства в 2018 году – Ара Сагателян
11/01/2019 16:10
Внедренные в 2017 году механизмы экономии позволили более эффективно использовать средства в 2018 году, заявил сегодня журналистам руководитель Аппарата парламента, генеральный секретарь Ара Сагателян.
«Мы оставляем в большом количестве инвентарь, который может использоваться следующим аппаратом. Когда я стал руководителем Аппарата парламента, у нас были обязательства по линии электроэнергии, я вынужден был перенести сюда из Аппарата президента и ЦБ несколько десятков использованных компьютеров», - сказал Ара Сагателян.
Он подчеркнул, что в ходе представления из бюджета финансовых средств Национальному Собранию на 2018 год с министерством финансов были споры и дискуссии, в результате чего удалось достичь предоставления необходимого объема средств.
В то же время руководитель Аппарата парламента подчеркнул, что необходимы финансовые средства на текущий ремонт, поскольку есть серьезные проблемы, связанные с обслуживанием здания парламента.
Говоря о достижениях, Ара Сагателян подчеркнул, что зафиксированы также другие материальные достижения, в частности по части технической оснащенности для СМИ.