Երևան-Էջմիածին ճանապարհը փակած ցուցարարներին է այցելել պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը. ելք չկա, ճանապարհը չեն բացում
12/01/2019 14:48
Մանվել Գրիգորյանին ազատ արձակելու որոշման դեմ պայքարող քաղաքացիները շարունակում  են փակ պահել Երևան-Էջմիածին ճանապարհը։
Ցուցարարների մոտ է ժամանել ԱԺ նորընտիր պատգամավոր, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հայկ Սարգսյանը, ով խնդրեց ցուցարարներին բացել ճանապարհն ու պայքարի այլ ձևեր մշակել։
Ցուցարարներից Ջիվան Աբրահամյանն էլ ասաց, որ ճանապարհը բացում են միայն շտապ-օգնության մեքենանարի համար։
«Դատական համակարգի դեմ կարող եք ավելի արդյունավետ ձեր ակցիան անել՝ նույն դատարանի շենքի մոտ», - կոչ արեց Հայկ Սարգսյանը։
Նա ասաց, թե ճանապարհ փակելով՝ ժողովրդին տրամադրում են իրենց դեմ։
«Հակառակ էֆֆեկտն է տեղի ունենում»,- ասաց նորընտիր պատգամավորը։
Ցուցարարները, սակայն, անդրդվելի են, նրանք հրաժարվեցին բացել ճանապարհը. ճանապարհը կբացեն այն ժամանակ, երբ «նորից փակեն Մանվելին»։

Депутат от фракции «Мой шаг» Айк Саркисян приехал к митингующим, уговорить разблокировать трассу Ереван – Эчмиадзин не удалось
12/01/2019 15:32
Новоизбранный депутат парламента от фракции «Мой шаг» Айк Саркисян отреагировал на призыв участников акции протеста против решения об освобождении под залог бывшего депутата Национального Собрания Манвела Григоряна.
Отметим, что в настоящее время трасса Ереван – Эчмиадзин остается заблокированной участниками акции.
Айк Саркисян приехал к участникам акции протеста и обратился к ним с просьбой разблокировать дорогу, разработать другие методы борьбы.
Один из митингующих, Дживан Абраамян в ответ заявил, что дорога открывается только для проезда машин «Скорой помощи».
«Вы можете проводить акции против судебной системы более эффективно – перед зданием суда», -  призвал митингующих Айк Саркисян.
Он сказал, что закрывая дороги, они настраивают против себя народ.
«Происходит обратный эффект», - отметил новоизбранный депутат.
Участники акции, однако, непреклонны, они отказались разблокировать дорогу, заявив, что дорога будет открыта тогда, когда «Манвел снова окажется за решеткой».