Ղարաբաղյան բանակցությունները պետք է անցկացվեն միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև. Ալիև
Բաքուն և Երևանը ղարաբաղյան հակամարտության միակ կողմերն են, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Հայաստանի նոր ղեկավարությունն առաջին փուլում փորձել է խուսափել բանակցություններից: Կային հայտարարություններ, որ Ադրբեջանը պետք է բանակցություններ վարի ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի հետ», - ասել է Ալիևը՝ կառավարության ընդլայնված նիստում:
Նրա խոսքով՝ Բաքուն մերժել է երևանյան այդ փորձերը, և բանակցություններն անցկացվում են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև, քանի որ «միայն այդ ձևաչափն է ընդունելի բանակցային գործընթացի համար»:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ չի կարող բանակցություններ վարել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անունից:

Переговоры по Карабаху должны вестись только между Азербайджаном и Арменией - Алиев
Баку и Ереван являются единственными сторонами нагорно-карабахского конфликта, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
«Новое руководство Армении, на первом этапе, пыталось избежать переговоров. Звучали заявления о том, что Азербайджан должен проводить переговоры с самопровозглашенным нагорно-карабахским образованием», - заявил И.Алиев на расширенном заседании правительства.
По его словам, Баку отверг эти попытки Еревана, и переговоры ведутся между Азербайджаном и Арменией, поскольку «только этот формат приемлем для переговорного процесса».
Ранее премьер Армении Никол Пашинян заявлял, что не может вести переговоры от имени Нагорно-Карабахской Республики.