Մանվել Գրիգորյանի կալանավորումը պահանջողները ճանապարհներ չեն փակի, կիրականցվի ավտոերթ
«Զվարթնոց» օդանավակայան տանող ճանապարհի սկզբնամասում շարունակվում է վաղ առավոտից մեկնարկած բողոքի ակցիան՝ ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ազատ արձակման:
«Նախկին ռեժիմից պահպանված մարդ ա: Էդ մարդուն ամեն րոպե ազատության մեջ թողելը Նիկոլ Փաշինյանի դեմ է: Դա կարող է միտումնավոր արվի նախկին ռեժիմի կողմից, որպեսզի մեր վարչապետի ռեյտինգը փորձեն իջեցնել», - ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Նա ընդգծեց, որ իրենք չեն պատրաստվում պայքարի ուղղուց ետ կանգնել՝ տեղեկացնելով, որ նախապես հայտարարել էին ճանապարհները փակելու մասին, մինչդեռ ոստիկանության հետ խոսելուց հետո եկել են համաձայնության ու ճանապարհները չեն փակվելու:
«Ավտոերթ ենք անելու, քաղաքապետարանին իրազեկել ենք: Հետագա քայլերի մասին հիմա բան չեմ ասի, հետո տեղյակ կպահենք՝ ինչ ենք անելու»:

Требующие ареста Манвела Григоряна решили не перекрывать дороги
Сегодня с раннего утра на дороге, ведущей к международному аэропорту «Звартноц», стартовала акция протеста против решения суда об освобождении под залог Манвела Григоряна.
«Манвел Григорян – пережиток прежнего режима. Каждая минута этого человека на свободе – против Никола Пашиняна. Возможно, прежний режим намеренно делает это, чтобы попытаться снизить рейтинг нашего премьера», - сказал один из участников акции протеста.
Он подчеркнул, что они не собираются отказываться от борьбы, отметив, что предварительно было объявлено о блокировании дорог, однако после переговоров с полицией достигнуто согласие дороги не перекрывать: «Мы проведем автопробег, уже проинформировали мэрию. О дальнейших шагах сейчас ничего не хочу говорить, потом сообщим, что намерены делать».