Ամեն ինչից էժանագին շոուների ու քեֆ-ուրախությունների փոխարեն Փաշինյանի իշխանությանը չէր խանգարի վերջապես զբաղվել գործով. Շարմազանով
12/01/2019 12:48
Մինչ Փաշինյանի իշխանությունը երջանիկ և հպարտ կեցվածքով թոզ է փչում ժողովրդի աչքերին` փորձելով քողարկել իրական գնաճի տեմպերը, տնտեսական անկումը, գազի թանկացման բացասական հետևանքները, մարտահրավերները գնալով ավելանում են, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Չնայած Դուշանբեի վերելակում ձեռքսեղմումից Փաշինյանի վրա Ալիևը թողել էր «կիրթ» անձնավորության տպավորություն, Ադրբեջանի ղեկավարը նախօրեին կրկին հանդես է եկել հերթական հակահայկական հայտարարություններով, որտեղ նշել է, թե Ղարաբաղյան կոնֆլիկտը պետք է լուծվի բացառապես Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում, թե Հայաստանի մեկուսացումը պետք է շարունակվի, թե հայկական ուժերը պետք է դուրս բերվեն տարածքներից:
Ադրբեջանի ղեկավարը հերթական անգամ արհամարհում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահությամբ ընդունված 3 սկզբունքներից 2-ը` ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի իրացում և ուժի չկիրառում, ինչպես նաև հրապարակ է նետում «տարածքներ խաղաղության դիմաց» տեսակետը: Սա անթույլատրելի և դատապարտելի է:
Ոչ պակաս տարակուսելի է այն, որ Ալիևը Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունների հետ հույսեր է կապում` նախորդ իշխանությունններին անվանելով հանցագործ:
Որպես նախկին իշխանության ներկայացուցիչ, ինձ համար անխոս վիրավորական կլիներ, եթե ապրիլյան պատերազմի սանձազերծողն ու մարդասպան սաֆարովներին հերոսացնողը դրական արտահայտվեր մեր մասին:
Հ.Գ. Ամեն ինչից էժանագին շոուների ու քեֆ-ուրախությունների փոխարեն Փաշինյանի իշխանությանը չէր խանգարի վերջապես զբաղվել գործով` պաշտպանել մեր ազգային և պետական շահերը, արձագանքել հակառակորդների հակահայկական հիստերիային», -նշել է Է. Շարմազանովը։

Вместо пиршеств и дешевых шоу власти Пашиняна, наконец, не помешало бы заняться делом – Эдуард Шармазанов
12/01/2019 14:32
Пока правительство Пашиняна со счастливой и гордой стойкой пускает пыль в глаза народа, пытаясь скрыть реальные темпы инфляции, экономический спад, негативные последствия повышения тарифа на газ, угрозы с каждым увеличиваются, написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
«Несмотря на то, что после рукопожатие в лифте Душанбе Алиев произвел на Пашиняна впечатление «образованного» человека, накануне азербайджанский лидер «опять» выступил с очередными антиармянскими заявлениями, в которых отметил, что карабахский конфликт должен быть урегулирован исключительно в рамках территориальной целостности Азербайджана, что изоляция Армении должна продолжаться, что армянские силы должны быть выведены с территорий.
Азербайджанский лидер в очередной раз игнорирует два из трех принципов, принятых Минской группой ОБСЕ – реализацию права народов на самоопределение и неприменение силы, а также озвучивает точку зрения «мир взамен на территории». Это неприемлемо и предосудительно.
Не меньшее недоумение вызывает и то, что Алиев связывает надежды с  политическими изменениями в Армении, называя бывшие власти преступниками.
Как для представителя прежней власти, для меня, несомненно, было бы оскорбительно, если бы развязавший Апрельскую войну и героизировавший убийц сафаровых, отзывался бы о нас положительно.
P.S. Вместо пиршеств и дешевых шоу власти Пашиняна, наконец, не помешало бы заняться делом – защитить наши национальные и государственные интересы, отреагировать на антиармянскую истерию противников», - написал Эдуард Шармазанов.