Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1100 կրակոց
12/01/2019 13:31
Հունվարի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց, հայտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 170 раз
В период с 6 по 12 января на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 170 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1100 выстрелов.
Передовые воинские части Армии обороны Арцаха воздерживались от ответных действий и предпринимают необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.