Չավուշօղլուն և Պոմպեոն հեռախոսով բանակցել են
Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Մևլութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Մայքլ Պոմպեոյի հետ, որի ժամանակ քննարկվել է Աիրիայում տիրող իրավիճակը, հայտնել է Թուրքիայի արտաքին քաղաքականությա գերատեսչության ներկայացուցիչը:
«Մեր նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ: Նրանք քննարկել են Սիրիայում տիրող իրավիճակը»,- ասել է նա:
Բանակցությունները տեղի են ունեցել Թուրքիայի ԱԳՆ պատվիրակության ԱՄՆ այցի նախաշեմին: Նախատեսվում է, որ փետրվարի 5-ին  Անկարայի ներկայացուցիչները կմեկնեն Անկարա՝ Սիրիայի իրավիճակը քննարկելու համար:

Чавушоглу и Помпео обсудили ситуацию в САР по телефону
Глава турецкого МИД Мевлют Чавушоглу и госсекретарь США Майк Помпео провели телефонные переговоры, в которых обсудили ситуацию в Сирии, заявил в субботу представитель внешнеполитического ведомства Турции.
«Наш министр провел телефонные переговоры с госсекретарем США Помпео. Они обсудили последние события в Сирии», — сказал он.
Переговоры прошли в преддверии визита делегации турецкого МИД в США. Планируется, что представители Анкары посетят Штаты 5 февраля, чтобы обсудить ситуацию в САР, в том числе борьбу с Рабочей партией Курдистана.