«Իմ քայլը» Լենա Նազարյանին առաջադրեց ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում
Ազգային ժողովի նախագահի ընտրությունից հետո իշխանական «Իմ քայլը» խմբակցությունը ԱԺ մյուս փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրեց Լենա Նազարյանի թեկնածությունը:
«Անաչառ մարդկային հատկություններով է օժտված: Նա, իմ կարծիքով, կարևորագույն դերակատարում է ունեցել 6-րդ գումարման խորհրդարանում», - Նազարյանին ներկայացնելիս հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Լենա Նազարյանն իր ելույթում հայտարարեց, որ ներկայացնում է Հայաստանի պատմության մեջ մեծ քվե ստացած քաղաքական ուժին:
«Այսպիսի ծանրակշիռ վստահությունը նշանակում է մեծ ակնկալիքներ Ազգային ժողովից: Հարգելի հայրենակիցներ, գործելու ենք միասնաբար, անխափան կապի պայմաններում, գործելու ենք լավագույն լուծումներով», - իր ելույթում նշեց Նազարյանը:
Անդրադառնալով այն հայտարարություններին, թե այս թիմում փորձ չունեն, Նազարյանն ասաց, որ ճիշտ է՝ պետական կառավարման համակարգում չեն ունեցել աշխատանքային փորձ, բայց ունեցել են մեծ պայքարի ու չհանձնվելու փորձ:
Նկատենք, որ թեկնածուի ներկայացման ու նրա ելույթի ժամանակ ԱԺ դահլիճում էր նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Лена Назарян выдвинута на должность вице-спикера парламента
Фракция «Мой шаг» сегодня на заседании парламента выдвинула кандидатом на пост второго вице-спикера Национального Собрания Лену Назарян.
«Лена Назарян обладает качествами объективного человека. Она, на мой взгляд, сыграла важнейшую роль в парламенте 6-го созыва», - заявила руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, представляя кандидатуру Лены Назарян.
Лена Назарян в своем выступлении заявила, что представляет политическую силу, получившую большое число голосов в истории Армении.
«Такое серьезное доверие означает, что с парламентом связаны большие ожидания. Дорогие соотечественники, мы будем действовать вместе, в условиях неразрывной связи, принимая наилучшие решения», - отметила он.
Касаясь заявлений о том, что новая команда не обладает опытом, Лена Назарн отметила, что в системе государственного управления у них также не было опыта, однако был опыт большой борьбы и не сдаваться.
Отметим, что во время представления кандидатов на пост вице-спикеров в зале заседаний присутствовал премьер-министр Армении Никол Пашинян.