Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ աշխատանքից ազատվել են փոխնախարարներ ու փոխմարզպետեր
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամաբ զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել են մի շարք պետական պաշտոնյաներ։ Այս մասին տեղեկանում ենք կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Մասնավորապես զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել են՝ Պետական վերահսկողական ծառայության պետի տեղակալ Տիգրան Ուլիխանյանը, վարչապետի մամուլի քարտուղար Արման Եղոյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Սարգիս Խանդանյանը, Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը, վարչապետի խորհրդական Վարազդատ Կարապետյանը, վարչապետի օգնականներ Արեն Մկրտչյանն ու Արփինե Դավոյանը, վարչապտի խորհրդական Նիկոլայ Բաղդասարանը, Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Շիրակի մարզպետի տեղակալ Սոֆիա Հովսեփյանը, Լոռու մարզպետի տեղակալ Արամ Խաչատրյանը, Կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, Պետական վերահսկողության ծառայության պետի տեղակալ Հայկ Սարգսյանը, Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի տեղակալ Հակոբ Սիմիդյանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության ծառայության պետ Արմեն Բոշյանը և վարչապետի խորհրդական Արտակ Մանուկյանը։
Նշենք, որ վերոնշյալ պաշտոնյաները դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով ընտրվել են ՀՀ 7-րդ գումարման պատգամավորներ։

От занимаемых должностей освобождены заместители министров и вице-губернаторы
Решением и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна ряд государственных должностных лиц освобождены от занимаемых должностей, сообщает пресс-служба правительства Армении.
В частности, от занимаемых должностей освобождены заместитель начальника Государственной контрольной службы  Тигран Улиханян, пресс-секретарь премьер-министра Арман Егоян, заместитель руководителя Аппарата премьер-министра Саркис Ханданян, первый заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Армен Памбукчян, советник премьер-министра Вараздат Карапетян, советники премьер-министра Арен Мкртчян и Арпине Давоян, советник премьер-министра Николай Багдасарян, председатель Комитета по туризму министерства экономического развития и инвестиций Рипсиме Григорян, заместитель губернатора Ширакской области София Овсепян, заместитель губернатора Лорийской области Арам Хачатрян, заместитель министра образования и науки Ованнес Ованнисян, заместитель министра иностранных дел Рубен Рубинян, заместитель начальника Государственной контрольной службы Айк Саркисян, заместитель министра территориального управления и развития Акоп Симирдян, начальник Службы социального обеспечения министерства труда и социальных вопросов Армен Бошян и советник премьер-министра Ариак Манукян.
Отметим, что выше упомянутые чиновники избраны депутатами Национального Собрания 7-го созыва в результате внеочередных парламентских выборов 9 декабря 2018 года.