Լիվերպուլը սահմանելու է զբոսաշրջիկների համար հարկ
Մեծ Բրիտանիայի Բրիտանական Լիվերպուլի քաղաքային խորհուրդը քննարկում է տուրիստական հարկ սահմանելու հնարավորությունը: Այս մասին  հայտնել է ITV-ն:
Նախատեսվում է, որ հավաքված միջոցներն օգտագործվելու են քաղաքում մշակութային միջոցառումների ֆինանսավորման, աշխատատեղերի ստեղծման և կրթությանն աջակցելու համար:
Քաղաքային խորհրդի ներկայացուցիչները պարզաբանում են, որ տեղական կառավարությունը կոնսուլտացիաներ Է անցկացնում այս հարցի շուրջ, ուսումնասիրում է մյուս խոշոր քաղաքների փորձը:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները հայտնել են, որ նոր հարկի գումարը կարող է կազմել հյուրանոցում մեկ գիշերվա համար մեկ ֆունտ ստեռլինգ:

Ливерпуль планирует ввести туристический налог
Городской совет британского Ливерпуля обсуждает перспективу введения туристического налога, сообщает ITV.
Планируется, что собранные средства будут использованы для финансирования культурных мероприятий в городе, для создания рабочих мест и на поддержку образования.
Представители городского совета поясняют, что местное правительство проводит консультации по этому вопросу, изучает опыт других крупных городов.
Ранее СМИ сообщали, что сумма нового налога может составить за одну ночь в гостинице один фунт стерлингов, то есть примерно 86 рублей.