Քոչարյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվեց ևս 2 ամսով (Տեսանյութ)
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց նախաքննական մարմնի միջնորդությունը, և ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքի ժամկետը երկարաձգվեց ևս 2 ամսով։
Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ, փաստաբան Արամ Օրբելյանը դժվարացավ մեկնաբանել որոշումը՝ նշելով, որ այն դեռ իրենց չի փոխանցվել և չի կարող ասել, թե ինչի հիմքով է երկարաձգել կալանքի որոշումը։
Նկատենք, որ պաշտպանական կողմը նաև Քոչարյանին գրավով ազատ արձակելու միջնորդություն էր ներկայացրել, սակայն Օրբելյանի փոխանցմամբ, դատարանը չի քննել այդ միջնորդությունը։
«Գրավի նոր միջնորդություն ներկայացնելն այս պահին տրամաբանական չէ, որովհետև դատարանն արդեն դիրքորոշում է հայտնել։ Բայց թիմով քննարկելուց հետո եկող շաբաթվա ընթացքում չի բացառվում, որ նոր միջնորդություն ևս մեկ անգամ ներկայացվի», -տեղեկացրեց Արամ Օրբելյանը։

Armenia’s second president to remain in jail for another two months
Yerevan court of general jurisdiction has upheld the petition of the investigator to prolong the arrest of Armenia’s second president Robert Kocharyan for another two months.
Member of Kocharyan's defense team Aram Orbelyan said they will comment on the court's decision after it is passed to them.
Orbelyan said the court has not examined the petition submitted by the defense side to release Kocharyan on bail.
"As of the moment it is not logical to submit another petition on releasing on bail as the court has already expressed its position over it. But after discussion with the team during the upcoming week we may possibly submit petition again," he said.