ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը կնպաստի ԱՄՆ-ի հետ առևտրատնտեսական կապերի խորացմանը, կարծում է Թրամփը
19/01/2019 11:44
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու և 2018 թ. դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր դաշինքի հաջողության կապակցությամբ:
Միացյալ Նահանգներն աջակցում են բարգավաճ, ժողովրդավարական և հարևանների հետ խաղաղ գոյակցող Հայաստանին: Միասին մենք կարող ենք առաջընթաց արձանագրել մեր երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման, համաշխարհային անվտանգության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործում:

President of the United States Donald Trump has addressed a congratulatory message to Nikol Pashinyan on being appointed in the post of the Prime Minister of Armenia.
“Dear Mr Prime Minister,
I congratulate you on being appointed in the post of Prime Minister of Armenia and on the success of your bloc at the December 9, 2018 parliamentary elections. The United States assists prospering, democratic and peaceful Armenia.
Together we may register success in boosting trade-economic ties between our countries, strengthening world security and fighting against corruption. The settlement of the Nagorno Karabakh conflict will promote these efforts.