Պետական գործիչը քաղաքավարի ստերի կամ քաղցր կենացների համար չէ. Հրանտ Բագրատյանը արձագանքել է ՀՀ նախագահին
19/01/2019 10:15
Հայաստանի նախկին վարչապետ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը արձագանքել է Հաաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանի մի հայտարարությանը ու իր ֆեյսբուքյան էջում գրել.
«Ջուրը 20-50 տարի անց ավելի արժեքավոր է լինելու, քան նավթը, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները հարուստ է նավթով, բայց աղքատ է ջրով։ Մենք հարուստ ենք, մեր ազգային բաժակը, ապագայի բաժակը լրիվ լիքն է», - Աբու Դաբիում հայ համայնքի հետ հանդիպմանը ընդգծել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը։
Ստիպված եմ արձագանքել։ Ջուրը երբեք չի կարող նավթից թանկ լինել կամ համեմատվել դրա հետ։ Ջուրը վերականգնվող ռեսուրս է, իսկ նավթը՝ ոչ։ Գոյություն ունի ռեսուրսաբանության տեսություն։ Կարդալ է պետք։ Պետական գործիչը քաղաքավարի ստերի կամ քաղցր կենացների համար չէ։ Մի 30 տարի առաջ էլ այս «մոտեցումը» կար։ Արդյունքը զրո է»։

State figure is not for polite lies or sweet toasts: Bagratyan on president’s statements in Abu Dhabi
19/01/2019 11:04
Armenia’s former prime minister, ex MP Hrant Bagratyan responded to the statement of Armenia’s president Armen Sarkissian voiced in Abu Dhabi about water. The latter stated that in 20-50 years water will be more valuable than the oil.
“United Arab Emirates are rich in oil, but poor in water. We are rich, our national cup, the cup of our future is full,” Sarkissian said at the meeting with the local Armenian community.
In response Bagratyan wrote in Facebook that water can never be more expensive than oil.
“These two are incomparable. Water is a restoring resource while oil is not. There is a theory of resource, it is just necessary to read it. A state figure is not for polite lies or sweet toasts. There was “such” approach about 30 years ago. The result is zero,” Bagratyan wrote.