Լիբանանն արաբական երկրներին կոչ է արել օգնել դադարեցնել Սիրիայի վրա Իսրայելի հարվածները
Միջազգային հանրությունը և արաբական երկրները պետք է ջանքեր ներդնեն և դադարեցնեն Սիրիայի վրա Իսրայելի հարվածները, հայտարարել է լիբանանցի պատգամավոր Ալի Ասեյրյանը:
«Երկրները Սիրիայում սովորական կյանքը վերադարձնելու ուղղությամբ աշխատելու փոխարեն՝ ի դեմս իրենց կառավարողների շարունակում են Սիրիայի դեմ անհեթեթ պատերազմը, որը տառապել է իսրայելական ագրեսիայի պատճառով, վերջին անգամ՝ անցյալ գիշեր: Սա հաստատում է Իսրայելի հարձակումները դադարեցնելու համար միջազգային հանրության եւ արաբական պետությունների ջանքերի ներդրման անհրաժեշտությունը»,-  լիբանանցի պատգամավորի խոսքերը մեջբերում է NNA ազգային գործակալությունը:
Ասեյրյանն ընդգծել է, որ «ՄԱԿ-ն պետք է քննություն հանձնի՝ իր որոշումների հանդեպ տարածաշրջանի բնակիչների վստահությունը վերադարձնելու համար»:

В Ливане призвали арабские страны помочь прекратить удары Израиля по Сирии
Международное сообщество и арабские страны должны приложить усилия и прекратить атаки Израиля на Сирию, заявил ливанский депутат Али Асейрян.
"Вместо того чтобы страны работали над возвращением обычной жизни в Сирии, они в лице своих правителей продолжают абсурдную войну против САР, которая страдала от израильской агрессии, последний раз – прошлой ночью. Это подтверждает необходимость приложить усилия международного сообщества и арабских государств для прекращения атак Израиля", - цитирует депутата ливанское национальное агентство NNA.
Асейрян подчеркнул, что "ООН должна пройти экзамен, чтобы вернуть доверие жителей региона к своим решениям".