Արցախում մեքենան ընկել է ձորը. երեք մարդ տեղում մահացել է
Հունվարի 20-ին՝ ժամը 22:07-ին, Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանային ԱԻ բաժնից տեղեկություն է ստացվել, որ շրջանի Քարվաճառ քաղաքից Ծառ համայնք տանող ճանապարհի 12-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
ԱՀ ԱԻ պետական ծառայությունից հայտնում են, որ Շահումյանի ՇԱԻ բաժնի հրշեջ-փրկարարները մեկ մարտական հաշվարկով մեկնել են դեպքի վայր՝ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Տեղ հասնելուն պես պարզվել է, որ ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Գլաձոր գյուղի բնակիչ Օ. Գ.-ն իր վարած «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորով հոսող գետը, ինչի հետևանքով վարորդը և նույն գյուղի բնակիչներ, ուղևորներ՝ Ա. Ի.-ն, Է. Հ.-ն տեղում մահացել են, իսկ Ա. Թ.-ն տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է Շահումյանի շրջանային բուժմիավորում:

Three people die in Artsakh after car fells from gorge into the river
Three people died as a result of traffic accident on January 20 at about 10 p.m. local time on the 12th km of the road taking from Karvatchar to Tsar community, Artsakh Republic.
According to the information from Shahumyan regional emergency situations department, resident of Gladzor community of Armenia’s Vayots Dzor diverted from the road with his Niva car and fell from the gorge into the river.
The driver and two passengers died on site. Another passenger was transported to Shahumyan medical center with different injuries.