Քաղաքապետարանը 378 մլն դրամի 9 «ԿամԱԶ» է գնել առանց մրցույթի. Դավիթ Խաժակյան
Երեկ քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքով հաղորդագրություն տարածվեց այն մասին, որ համայնքը դառնում է քաղաքի սանմաքրմամբ զբաղվող օպերատոր։
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Դավիթ Խաժակյանը Facebook-ի իր էջում գրել է, որ դեռևս առանց անդրադառնալու այդ որոշման արդյունավետությանը և իրավաչափությանը արձանագրում ենք, որ հաղորդագրության մեջ նշված է, թե նոր մեքենաները ձեռք են բերվել մրցույթով։
«Սույնով հայտարարում ենք, որ ռուսաստանյան «ԿամԱԶ» ընկերությունից 9 մեքենաները ձեռք են բերվել առանց մրցույթի՝ մեկ անձից գնման ընթացակարգով։
Մեկ անձից գնման ընթացակարգը ևս տեղի է ունեցել խախտումներով, սակայն այս պահին առաջնային հանգամանքն այն է, որ 9 մեքենաների 378․000․000 դրամի՝ առանց մրցույթի գնումը անընդունելի է և սկսել է կրել պարբերական բնույթ», - գրել է նա։

Мэрия Еревана без конкурса закупила 9 КамАЗов на 378 млн. драмов – Давид Хажакян
На официальном сайте мэрии Еревана вчера появилось сообщение о том, что община станет оператором, занимающимся санитарной очисткой города.
Руководитель фракции «Луйс» в Совете старейшин Еревана Давид Хажакян написал на своей странице в Facebook, что, не обращаясь к эффективности и правомерности этого решения, можно зафиксировать, что в сообщении отмечается, якобы машины были приобретены по конкурсу.
«Настоящим заявляем, что 9 автомобилей были приобретены у российской компании «КамАЗ» без конкурса – по процедуре закупки у одного участника.
Процедура закупки у одного участника также проходила с нарушениями, однако в данный момент первоочередной задачей является то, что закупка 9 машин на сумму 378․000․000 млн. драмов без объявления конкурса – неприемлема и начала приобретать периодический характер», - написал он.