Մուրմանսկում Տու-22Մ3 ռմբակոծիչ է աղետի ենթարկվել
Ռուսաստանի Մուրմանսկի մարզի ռազմական օդաթռիչքարանում վայրէջք կատարելիս կործանվել է Տու-22Մ3 ռմբակոծիչը: Այս մասին ТАСС-ն հայտնել է ուժային կառույցների մի աղբյուր:
«Տու-22Մ3 ռմբակոծիչն աղետի է ենթարկվել Օլենգորսկի (Մուրմանսկի մարզ) հեռավար օդուժի գնդի օդաթռիչքարանում վայրէջք կատարելիս: Ավիապատահարը տեղի է ունեցել Մոսկվայի ժամանակով ժամը  13:40-ին սահմաններում»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Ըստ նրա՝ վթարի ենթարկված ռմբակոծիչի անձանակազմից, նախնական տվյալներով՝ ողջ են մնացել հրամանատարը և շտուրմանը:

Бомбардировщик Ту-22М3 разбился при посадке в Мурманской области
Бомбардировщик Ту-22М3 потерпел катастрофу при посадке на военный аэродром в Мурманской области. Об этом сообщил во вторник ТАСС источник в силовых структурах.
"Бомбардировщик Ту-22М3 потерпел катастрофу при заходе на посадку на аэродроме полка дальней авиации в Оленегорске (Мурманская область). Авиапроисшествие случилось около 13:40 мск", - сказал собеседник агентства.
По его словам, из экипажа потерпевшего аварию бомбардировщика, по предварительным данным, выжили командир и штурман.
"По предварительной информации, командир и штурман остались живы", - сказал источник. Экипаж этого самолета состоит из четырех человек - командир, помощник командира, штурман и оператор, напомнил представитель силовых структур.