Սև ծովում նավերի վրա մոլեգնող հրդեհից առնվազն 10 մարդ է մահացել
Սև ծովում հեղուկացված գազ փոխադրող «Մաեստրո» և «Կանդի» նավերի վրա մոլեգնող հրդեհի հետևանքով 10 մարդ է մահացել, ևս 10-ը անհետ կորած է համարվում: Այդ մասին ТАСС-ին հայտնել են Նովոռոսիյսկի ծովային փրկարարական-համակարգող կենտրոնից:
Հրդեհը երկուշաբթի երեկոյան տեղի է ունեցել Կերչի նեղուցի շրջանում՝ Ռուսաստանի տարածքային ջրերի սահմաններից դուրս: Նախնական տվյալով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել մի նավից վառելիքը մյուս նավ վերաբեռնելու ժամանակ: «Կանդիում»  գտնվում էր 17 մարդ, այդ թվում՝ Թուրքիայի ինը քաղաքացի, Հնդկաստանի ութ քաղաքացի: «Մաեստրո» նավում եղել է 15 հոգի, այդ թվում՝ Թուրքիայի և Հնդկաստանի քաղաքացիներ:
«Օգնութան հասած նավերը շարունակում են որոնումները: Ըստ ճշտված տվյալների՝ կորել է 10 մարդ, հայտնաբերվել է  10 զոհի մարմին, 12 մարդու փրկել են: Նավերի վրա հրդեհը շարունակվում է և այն չի մարելու, քանի դեռ չի այրվել ամբողջ գազը», - հայտնել է փրկարար կենտրոնի ներկայացուցիչը:

В результате В результате пожара на судах в Черном море погибли 10 человекв Черном море погибли 10 человек
22/01/2019 10:21
Спасатели уточнили число погибших и пропавших без вести моряков после возгорания топлива на судах "Маэстро" и "Канди". Как сообщили ТАСС в Новороссийском морском спасательно-координационном центре, в настоящий момент пропавшими без вести считаются 10 человек и 10 человек - погибшими.
Пожар произошел на судах "Маэстро" и "Канди" в районе Керченского пролива за пределами территориальных вод РФ. По предварительным данным, инцидент произошел во время перегрузки топлива с одного судна на другое. На борту "Канди" находились 17 человек, из них девять - граждане Турции, восемь - граждане Индии. На борту "Маэстро" находились 15 человек, в том числе граждане Турции и Индии. Ранее сообщалось об 11 погибших и 12 спасенных, велись поиски девяти моряков.
"Суда продолжают поиски. По уточненным данным, пропало 10 человек, найдено 10 тел погибших, 12 человек спасены. Пожар на кораблях продолжается и потушен он не будет, пока весь газ не выгорит", - сообщил представитель спасательного центра.