Beeline-ը ստացավ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի «Բարերար» կարգի կորպորատիվ անդամակցություն
Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը (ԳԱԿ) Beeline-ին հանձնեց Կենտրոնի կորպորատիվ անդամակցության «Բարերար» կարգի վկայագիր՝ որպես երկարատև և արգասաբեր համագործակցության երախտագիտություն: Beeline-ն այս վկայագիրը ստանում է արդեն երրորդ անգամ։
ԳԱԿ-ը և Beeline-ը համագործակցում են 2011 թ-ից: Երկարատև համագործակցության ընթացքում Beeline-ի աջակցության շնորհիվ ԳԱԿ-ում իրականացվել են բազմաթիվ կրթական ծրագրեր, որոնց նպատակն է երեխաներին առավելապես ծանոթացնել արվեստի հետ՝ թանգարանային կրթության միջոցով:
«Թանգարանային կրթությունը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործունեության առանցքային ուղղություններից մեկն է: Beeline-ի աջակցությամբ տարիներ շարունակ մենք հնարավորություն ունենք անցկացնելու բազմապիսի ծրագրեր: Ուստի մեծ ուրախությամբ և երախտագիտությամբ Beeline-ին հանձնեցինք ԳԱԿ-ի կորպորատիվ անդամակցության «Բարերար» կարգը: Այսպիսով ևս մեկ անգամ մեր հավատարիմ գործընկեր Beeline-ին հայտնում ենք մեր շնորհակալությունը՝ Կենտրոնին աջակցելու և բեղմնավոր համագործակցությունը շարունակելու համար», - նշեց Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի Գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«Այս անդամակցության վկայականը երկար բարեկամության խորհրդանիշ է։ Այն նշանակում է, որ Beeline-ը և ԳԱԿ-ը միավորվել են մեր երկրի համար կարևոր գործ անելու, և մեր երեխաները կարող են այստեղ ստանալ ժամանակակից գեղագիտական կրթություն։ Հուսով եմ, այս տարին էլ նախորդների նման արդյունավետ կլինի, և վստահ եմ, որ այս կենտրոնն այցելող փոքրիկները շատ նոր բաներ կսովորեն և կմտերմանան արվեստի հետ», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
2011թ-ից ի վեր Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում Beeline-ի աջակցությամբ անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան և այլ կրթական ծրագրեր` ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը:

Beeline Received “Benefactor” Level Corporate Membership  from the Cafesjian Center for the Arts
The Cafesjian Center for the Arts (CCA) granted Beeline the “Benefactor” level corporate membership, as a sign of gratitude for their long and productive partnership. Beeline receives this membership for the third time.
CCA and Beeline have been cooperating since 2011. During the long-term cooperation, Beeline’s support has enabled CCA to implement different educational programs, the main objective of which is to thoroughly introduce art to children through museum education.
“Museum education is one of the core directions of the operations of the Cafesjian Center for the Arts. We have been able to implement various programs due to Beeline’s support for many years. Hence, we are delighted and privileged to grant Beeline CCA’s “Benefactor” level corporate membership. We thus, once again, express our gratefulness to our faithful partner Beeline for supporting us and continuing our fruitful cooperation,” noted Vahagn Marabyan, the Acting Executive Director of CCA.
“This membership symbolizes our long-term collaboration. This means that Beeline and CCA came together to do a significant work for our country, so our children can get contemporary aesthetic education. I hope this year will be as fruitful as the previous years, and I am certain that children will learn a lot here and will make friends with art” noted Andrey Pyatakhin, the CEO of Beeline Armenia.
Since 2011 with Beeline Armenia’s support, various programs aimed to develop aesthetic education amongst children, teenagers, and families are periodically realized at CCA. The Interactive Study Center, which was opened in 2015 with Beeline’s support, was provided with modern digital technologies, thus making the online collections of major museums and other art centers’ databases accessible  to CCA visitors.