Պեսկով. Պուտինի օրակարգում Փաշինյանի հետ հանդիպում դեռ չկա
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ծրագրերում դեռ չկա հանդիպում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որն այս շաբաթվա վերջին աշխատանքային այցով ժամանելու է Մոսկվա, հայտարարել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
Ն.Փաշինյանի այցը նախատեսվում է հունվարի 24-25-ը:
Ինչպես նշել է Դ.Պեսկովը, «դեռ, որքան ես եմ տեղեկացված, չի նախատեսվում, ուրբաթ բավականին հագեցած օր է նախագահի մոտ»:
«Տեղյակ չեմ՝ արդյոք փոփոխություններ կլինեն, սակայն դեռ որևէ համաձայնություն չկա», - ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:
Դ.Պեսկովը նշել է, որ Վ.Պուտինը և Ն. Փաշինյանը «շատ հաճախ շփվում են հեռախոսով և շատ հաճախ հանդիպումներ անցկացնում»:
Ն. Փաշինյանը մտադիր է հունվարի 25-ին այցելել Մոսկվայում գտնվող ԵՏՀ-ի գլխավոր գրասենյակ, որտեղ ելույթ կունենա՝ ԵԱՏՄ-ում նախագահությունը ստանձնելու առիթով:

Russia’s president not planning to meet with Armenian PM: Peskov
The agenda of Russian president Vladimir Putin does not include meeting with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, spokesperson Dmitry Peskov told the reporters.
Pashinyan’s visit to Moscow is planned for January 24-25.
Peskov said “as far as I know, no meeting is scheduled. Friday is rather busy day for the president.”
“I do not know whether any changes will be made in the agenda but no arrangements have been made,” Peskov said, adding that Putin and Pashinyan “have phone conversations and meetings very often.”
Pashinyan is visiting Moscow to deliver a speech at the Eurasian Economic Committee’s chief headquarters on assuming EAEU’s chairmanship by Armenia.