Աջափնյակում մետրոյի երկու կայարան կկառուցվի, իսկ Նորքի մասիվը ճոպանուղիով կկապվի քաղաքի կենտրոնի հետ
24/01/2019 11:50
Շատ շուտով Երևանում բավական ակտիվ շինարարություն կսկսի առանձնապես բնակելի ոլորտում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը։
Նրա խոսքով՝ Աջափնյակ համայնքում մետրոյի երկու կայարան կկառուցվի:
«Քանի որ ֆինանսական մեծ ծախսեր են կապված այդ կառույցի հետ, ուզում ենք սահմանափակվել ամենաստրատեգիական գծով և քաղաքը կապել Աջափնյակի հետ։ Հետագայում դա կշարունակվի դեպի Դավթաշեն», - նշեց նա:
«Նորքի մասիվը ճոպանուղիով կկապվի քաղաքի կենտրոնի հետ։ Այս նախագիծն ավելի արագ կիրականացվի, քան՝ մետրոյի կայարան կառուցելը, քանի որ ավելի համեստ ծախսեր է պահանջում», - ասաց Ա.Մեսչյանը:

В Ачапняке будут построены две станции метрополитена – Артур Месчян
В Ереване вскоре начнется активное строительство, особенно в жилищной сфере, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами главный архитектор Еревана Артур Месчян, подводя итоги первых 100 дней деятельности на посту.
Артур Месчян также сообщил, что планируется построить две станции метрополитена в административном районе Ачапняк.
«Поскольку это строительство связано с крупными финансовыми затратами, мы хотим ограничиться самой стратегической линией – связать город с Ачапняком. В дальнейшем линия продолжится до Давидашена», - отметил он.
«Норкский массив будет связан с центром столицы по канатной дороге. Этот проект будет реализован намного быстрее, чем строительство станции метрополитена, поскольку для его осуществления нужны более скромные финансовые затраты», - сказал главный архитектор.