Պետական պաշտոն զբաղեցնողն իրավունք չունի օդից կախված լուրերի համաձայն մեկին մեղադրի. Վիտալի Բալասանյան (Տեսանյութ)
28/01/2019 10:45
Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի կարծիքով՝ պետք է լուրջ ուսումնասիրել մարտի 1-ի գործերը, ապա մեղադրանքներ հնչեցնել։
Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում Բալասանյանն ասաց, թե մարդիկ խոսում են, որ մարտի 1-ի գործն արդեն բացահայտվել է։
«Ես չգիտեմ՝ այն բացահայտվել է, թե՝ ոչ», - ասաց Բալասանյանը։
Դիտարկմանը, թե պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն ահազանգել էր, որ մարտի 1-ի շրջանակներում զինված ուժերին մեծ հարված է հասցվում, Վիտալի Բալասանյանն արձագանքեց.
«Պետական պաշտոն զբաղեցնողն իրավունք չունի օդից կախված լուրերի համաձայն մեկին մեղադրի, մանավանդ՝ պետական կառույցին, այն ինստիտուտին, որն այսօր պետական սահմանն է պաշտպանում։ Չի կարելի»։
Անդրադառնալով Սեյրան Օհանյանի՝ 0038 հրամանի վերաբերյալ գրառմանը, Բալասանյանն ասաց.
«Նախ պետք է 0038 հրամանի գաղտիությունը, եթե այսօր դրա անհրաժեշտությունը կա, ի լուր ժողովրդի ներկայացվի, որպեսզի մութ տեղեր չլինեն»։

State official has no right to make groundless accusations: Vitaly Balasanyan
The March 1 criminal cases must be thoroughly studied and only then charges be filed, secretary of the Artsakh Republic National Security Council Vitaly Balasanyan told the reporters today, adding that people are telling that the March 1 case has been revealed.
“I do not know it has been revealed or not,” Balasanyan said.
To the observation that a serious harm is being caused to the Armed Forces in the sidelines of the March 1 case, Balasanyan said, “State post holder has no right to accuse anyone based on ungrounded information, especially a state institution, the institution which today protects state border,” he said.
Referring to the post of ex defense minister Seyran Ohanyan about 0038 order, Balasanyan said that first it is necessary to unveil the order for the public not to leave dark corners.