Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստը հետաձգվեց
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում հետաձգվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ պաշտպանական խմբի ներկայացրած բողոքի քննությունը։
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանակն խմբի անդամ Հայկ Ալումյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ պաշտպանական խմբի մյուս անդամ Արամ Օրբելյանի կողմից ներկայացվել է առաջին վերաքննիչ բողոքը, որը հունվարի 18-ին էին ներկայացրել։
«Դատախազները ժամանակ խնդրեցին, որ բողոքին ծանոթանան ու իրենց փաստարկները ներկայացնեն, նիստը հետաձգվեց մինչև հունվարի 31-ը՝ ժամը 14։00-ն», - ասաց Հայկ Ալումյանը։

Суд отложил рассмотрение вопроса о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна
В Апелляционном уголовном суде Армении отложено рассмотрение жалобы адвокатов о мере пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Представитель команды защиты Роберта Кочаряна адвокат Айк Алумян сообщил в беседе с журналистами, что друг член команды адвокат Арам Орбелян представил апелляционную жалобу, которую они подали еще 18 января.
«Прокуроры попросили время, чтобы ознакомится с жалобой и представить свои аргументы, заседание отложено на 31 января, 14:00», - отметил Айк Алумян.