Ոչինչ չի բացառվում. Մնացականյանը՝ Մյունխենում Մամեդյարովի հետ հանդիպման մասին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը չի հաստատում, որ Մյունխենի անվտանգության համաժողովին Նիկոլ Փաշինյանն էլ կմասնակցի։
«Ես լինելու եմ Մյունխենում, նախատեսվում է, որ իմ գործընկեր Էլմար Մամեդյարովն էլ է լինելու, ես չեմ կարող հաստատել, որ մեր վարչապետը նույնպես կլինի», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարը՝ պատասխանելով հարցին՝ կարելի՞ է սպասել Մնացականյան-Մամեդյարով և Փաշինյան-Ալիև 4-րդ ոչ պաշտոնական հանդիպմանը։
Նա հիշեցրեց, որ ունեցել են Փարիզի, հետագայում նաև Դավոսի հանդիպումները, որոնք շատ էական էին։
«Մենք համանախագահների հետ խորհրդակցում ենք ինչպես շարժվել առաջ, և ոչինչ չի բացառվում, ժամկետները փորձում ենք համաձայանեցնել ու համատեղել, և բնականաբար, տեղեկացնել հանրությանը», - ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարը։

Зограб Мнацаканян не исключает встречу с Эльмаром Мамедъяровым в Мюнхене в феврале
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян не исключает, что может встретиться с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым в Мюнхене в феврале.
«В феврале я буду в Мюнхене, где состоится конференция по безопасности. Там будет и Э.Мамедъяров. Наши встречи в Париже и Давосе были очень существенны. На основе этих встреч мы ведем обсуждения с посредниками. Ничего не исключено. Сроки и другие вопросы пытаемся согласовать», - сказал З.Мнацаканян сегодня на пресс-конференции с еврокомиссаром по политике соседства и переговорам о расширении Йоханнесом Ханом.
Со своей стороны Й.Хан заявил, что высоко оценивает факт встречи глав МИД Армении и Азербайджана и встречу премьер-министра Армении и президента Азербайджана.