Ոչինչ չի բացառվում. Մնացականյանը՝ Մյունխենում Մամեդյարովի հետ հանդիպման մասին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը չի հաստատում, որ Մյունխենի անվտանգության համաժողովին Նիկոլ Փաշինյանն էլ կմասնակցի։
«Ես լինելու եմ Մյունխենում, նախատեսվում է, որ իմ գործընկեր Էլմար Մամեդյարովն էլ է լինելու, ես չեմ կարող հաստատել, որ մեր վարչապետը նույնպես կլինի», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարը՝ պատասխանելով հարցին՝ կարելի՞ է սպասել Մնացականյան-Մամեդյարով և Փաշինյան-Ալիև 4-րդ ոչ պաշտոնական հանդիպմանը։
Նա հիշեցրեց, որ ունեցել են Փարիզի, հետագայում նաև Դավոսի հանդիպումները, որոնք շատ էական էին։
«Մենք համանախագահների հետ խորհրդակցում ենք ինչպես շարժվել առաջ, և ոչինչ չի բացառվում, ժամկետները փորձում ենք համաձայանեցնել ու համատեղել, և բնականաբար, տեղեկացնել հանրությանը», - ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարը։

Armenia’s FM does not rule out possibility of meeting with Mammadyarov in Munich
Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan does not confirm the participation of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan in the Munich Security Conference.
“I will be in Munich as well as my Azerbaijani counterpart Mammadyarov, but I cannot say whether Nikol Pashinyan will be there,” Zohrabyan said, asked about possibility of Zohrabyan-Mammadyarov and Pashinyan-Aliyev forth informal meeting.
He said the meetings in Paris and then in Davos were very essential.
“We are consulting with the co-chairs on how to move forward. Nothing is excluded. We are trying to agree the time and the place and then inform the public,” the FM said.