Գուայդոն Վենեսուելայում ընտրությունների անցկացման պայման է համարել «բռնատիրման դադարեցումը»
Վենեսուելական ընդդիմության առաջնորդ Խուան Գուայդոն գտնում է, որ երկրում ընտրական գործընթացը կսկսվի «իշխանության բռնատիրման դադարեցումից» հետո: Համապատասխան կարծիքը նա հայտնել է RT հեռուստաալիքի կայքում հրապարակված հարցազրույցում։
«Հենց որ Վենեսուելայում դադարի իշխանության բռնատիրումը, ինչն արդեն շուտով մենք կտեսնենք, - ասել է նա՝ ի պատասխան այն հարցի, թե երկրում երբ կարող են կայանալ ընտրությունները: - Վերջին ժամկետը՝ երբ դադարի իշխանության բռնատիրումը, կստեղծվի նոր Ազգային ընտրական խորհուրդ»:
Ավելի վաղ տեղեկացվել է, որ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն մերժել է անհապաղ պետության ղեկավարի արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու ընդդիմության պահանջը՝ նշելով, թե վերջին 20 տարում երկրում 25 ընտրություն է տեղի ունեցել։

Гуайдо назвал "прекращение узурпации" условием проведения выборов в Венесуэле
Лидер венесуэльской оппозиции Хуан Гуайдо считает, что выборный процесс в стране начнется после "прекращения узурпации власти". Соответствующее мнение он высказал в интервью телеканалу RT, опубликованном на его сайте.
"Как только прекратится узурпация власти в Венесуэле, что уже скоро мы увидим, - сказал он в ответ на вопрос, когда в стране могут состояться выборы. - Крайний срок - это когда прекратится узурпация власти, будет создан новый Национальный избирательный совет".
Ранее сообщалось, что президент Венесуэлы Николас Мадуро отверг требования оппозиции о немедленном проведении внеочередных выборов главы государства, отметив, что за последние 20 лет в стране прошло 25 выборов.