Չորս միավորով չենք բավարարվելու, ՍՈՒ 30-ի ձեռքբերումը շարունակվելու է. Պաշտպանության նախարար
Հինգ տարվա մեջ մենք մեծ քայլերի ենք գնալու, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ խոսելով կառավարության ծրագրի մասին։
«Այն հագեցվածությունը, որ մենք ունենալու ենք, հնարավորություն է տալու, որպեսզի չեզոքացնենք ռազմական գործողությունների վերսկսման բոլոր ռիսկերը», - ասաց նա։
Դավիթ Տոնոյանն ընդգծեց, թե իրեն շատ է ուրախացրել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությունը, ըստ որի՝ պետությունից գողացված գումարներն ուղղվելու է Զինված ուժերի զարգացմանը։
«Դա ինձ շատ է ուրախացնում, արդեն իսկ սկսվել է, չեմ կարող ասել գումարը, բայց բավարարում է, որպեսզի  համապատասխան միջոցներ ձեռնարկենք», - ասաց նա։
Հարցին՝ շարունակվելո՞ւ է ՍՈՒ 30-ի ձեռքբերումը, Դավիթ Տոնոյանը պատասխանեց. «Այո, մենք չորս միավորով չենք բավարարվելու»։

We are going to undertake essential steps during the upcoming five years, Armenian Defense Minister Davit Tonoyan told the reporters today.
“The saturation we will have will give us an opportunity to neutralize all the risks of resumption of military actions,” he said.
Davit Tonoyan stressed that he was very glad to hear PM Nikol Pashinyan state that the sums stolen from the state will be addressed to the development of Armed Forces.
“I am very happy for it. The process has already started, we are undertaking certain steps,” he said.
Asked whether Armenia will continue purchasing SU-30 Tonoyan said, “Yes, we are not going to be satisfied with just four units.”
He said as of now the fighter aircraft is not in Armenia.
“According to the agreement, the fighter aircraft will appear in Armenia at set period of time,” he said.