Չինաստանը բանակցում է Վենեսուելայի ընդդիմության հետ
Չինական դիվանագետները Վենեսուելայի ընդդիմության ներկայացուցիչների հետ քննարկում են երկրի պարտքերը և երկու երկրների նավթային պայմանագրերը, գրում է The Wall Street Journal-ը:
Պարբերականի զրուցակիցների խոսքերով, հանդիպումները կայացել են վերջին շաբաթների ընթացքում՝ Վաշինգթոնում, չնայած այն բանին, որ Չինաստանը պաշտոնապես հայտարարել է Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյին աջակցության մասին:
Նշվում է, որ կողմերը քննարկել են Վենեսուելայի Չինաստանի պարտքը վերադարձնելու երաշխիքները՝ նավթի մատակարարման հաշվին և իշխանափոխության դեպքում՝ չինական ներդրումների պահպանման հարցերը:

Китай ведет переговоры с оппозицией Венесуэлы
Китайские дипломаты обсуждают с представителями оппозиции Венесуэлы задолженности страны и нефтяные контракты двух государств. Об этом сообщает газета The Wall Street Journal со ссылкой на источники.
По данным собеседников издания, встречи проходили в течение последних недель в Вашингтоне несмотря на то, что Китай официально заявил о поддержке президента Венесуэлы Николаса Мадуро.
Отмечается, что стороны обсуждали гарантии возвращения Венесуэлой долга Китаю за счет поставок нефти и сохранение китайских инвестиций в случае смены власти в стране.